Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Wordpress Giriş Ekranını Değiştirme
Wordpress 621 0

Hoşunuza Giden WordPress Temasının İsmini Bulma ?

WordPress ile oluşturulmuş bir internet sitesinin temasını kolay bir şekilde bulmayı sizlere anlatmak istiyorum , internet sitelerinin kolay ve  hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan WordPress  popüler bir sistemdir. Bu sistem ilk başlarda sadece blog sitelerin tasarımı için yapılmıştı. Daha sonra gelişen teknoloji ile birlikte WordPress sisteminde birçok sitenin yapımını kolaylaştırmaya yaramıştır. Artık günümüz çerçevesinde herkes internet siteleri açmaktadır. Bunlar; Bloglar, forumlar, haber siteleri gibi birçok dallara gitmektedir. Artık WordPress ile site yaparken zorlanmazsınız. Standart bir bilgisayar kullanıcısı bile rahatlıkla istediği dalda bir site açıp tasarlayabilir.


 

WordPress kullanıcıların bu konuda sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisi de sisteme ait olan temalar içerisinde istenilen temanın ismini nasıl bulunacağı söz konusudur. Peki, hoşunuza giden wordpress temasının ismini nasıl bulursunuz? Kullanıcılar herhangi bir internet sitesinde gezinirken gördükleri temaları beğenir ve bu temayı kendi sitesinde veya sisteminde kullanmayı isterler. Temayı kullanabilmesi için o temanın adı lazımdır. Pekala, şimdi hoşunuza giden bir temanın ismini nasıl bulabilirsiniz?

 

Kullanıcının hoşuna giden bir temanın ismini bulabilmesi için “Still” dosyasına göz atması lazımdır. Bu şekilde temanın ismini rahatlıkla bulabilirler. Normalde çoğu sitenin alt kısmında bu temanın ismi bulunur. Fakat site yöneticileri bu alanı kullanıcıların görebilecekleri şekilde yapmazlar. Bunun için bahsettiğim “Still” dosyasına göz atmanız gerekmektedir. Still dosyasını incelemek için önce beğendiğiniz temanın bulunduğu siteye gidiniz.

 

Daha sonra herhangi bir bölmesine fareniz ile sağ tıklayıp kaynağı görüntüle seçeneği ile still dosyasını görebilirsiniz. Kullanılan tarayıcı eğer ki “Chrome” tarayıcısı ise bulunduğunuz sayfada iken CTRL + U tuşlarına basıp sonrasında temanın ismine ulaşabilirsiniz. Daha sonra bulduğunuz still bölümünden tema adını herhangi bir şekilde kopyalayıp WordPress uygulamasına ya da sistemine kopyaladığınız metini yapıştırıp ya da kendiniz yazıp rahatlıkla WordPress temasına ulaşabilirsiniz.

 

Sonrasında ise kendi sitenize veya sisteminize rahatlıkla yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Kullandığınız WordPress temasını başka diğer kişilerde sizin sisteminizde ya da sitenizde gezinirken aynı formülü uygularlarsa temanın adını bulabilir ve daha sonra onlarda hoşlarına giden bu temayı kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar