Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
wordpress kurulumu
Wordpress 760 0

WordPress Kurulumu

WordPress kurulumu  ile istediğiniz İnternet sitesini kolaylıkla kurabilirsiniz ihtiyacınız olan bütün istekleri wordpress fazlasıyla karşılar her geçen gün kullanıcı sayısı artan wordpress şuan da en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisi.


WordPress’in sürekli güncellendiği başka firmaların ve kişilerin tema ve eklenti yaptığı wordpress kullanıcının isteklerine göre şekil almaktadır istediğiniz bir temayı kolaylıkla internetten bulabilir kod bilgisine sahip olmadan bir internet sitesine sahip olabilir daha sonra ise ürünlerini yada yazdıklarınızı internette paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz eklenti ve tema desteği sayesinde fazla bir ücret ödemenize’de gerek yok alan adı ve hosting aldıktan sonra ister wordpress birazdan anlatıcağım gibi kurabilir yada Cpanel ile otomatik kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Google girip wordpress yazıp aratıyoruz.

wordpress kurulumu

yada direk bu linke tıklayıp sitesine gidebilirsiniz.

 

 

Açılan sayfaya indir butonuna tıklıyoruz dosya inmeye başlıyor dosyamızı rar dan çıkardıktan sonra dosyarımızı FTP programı ile wordpress dosyalarımızı hostumuz’a atıyoruz.Eğer FTP bilgilerimizi bilmiyorsak Hosting sağlayıcımıza başvurabilir yada Cpanel’den bilgilere ulaşabiliriz dosyalarımızı atmak için Filezilla‘yı kullanabiliriz indirmek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

Filezilla’yı indirdik wordpress’in dosyalarını attık ve sitemizi adres çubuğuna yazıp açıyoruz.

Bizi karşılayan wordpress’in yükleme ekranını görüyoruz kurulum için gerekli olan bilgiler ve bu bilgilerin neden istendiği hakkında bilgi veriyor bize kurulama devam etmek için Başlayalım! a tıklıyoruz.

— Veritabanı ismi

—Veritabanı kullanıcı adı

—Parolanızı bilmiyorsanız Hosting yönetim panelinden oluşturabilirsiniz.

Bunu için ise resimde görüldüğü yere tıklayıp kullanıcı adı ve şifre belirlemeli daha sonra ise 

gerekli izinleri vermemiz gerekiyor.

Görüldüğü üzere izinlerin verileceği ekran geldi burada tüm izinleri veriyoruz ve değişiklikleri uygula diyoruz.

Veritabanı için gerekli olan veritabanı adı , kullanıcı adı ve şifre’yi belirledik şimdi ise wordpress kurulumuna kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Sitemizi açmıştık ve wordpress kurulumu için gerekli olan bilgileri okumuş devamında ise hosting yönetim panelinden veritabanı adı ve kullanıcısı oluşturmuştuk şimdi ise o bilgileri girmemiz gereken yere geldim belirlediğimiz bilgileri buraya yazıyoruz ve yazdıktan sonra Gönder diyoruz.

Gönder’e bastıktan sonra bilgilerimiz doğruluğu kontrol edilip veritabanı ile iletişim kurulumu başarılı olduğuna dair sayfa karşımıza çıkıyor artık kuruluma başlayabiliriz Kurulum Yap diyerek devam edelim.

Artık son aşamadayız burada admin panelinde kullanacağımız kullanıcı adı ve şifreyi belirliyoruz.

Site başlığını belirliyoruz eğer yanlış yazarsanız daha sonra değiştirebilirsiniz gerekli şekilde boşlukları dolduruyoruz ve WordPress’i Kur diyoruz.

Ve tebrikler wordpress başarı ile kuruldu artık sizde kendinize ait bir internet sitesi sahibisiniz dilerseniz sitemizde wordpress tema ve eklentiler bulabilirsiniz iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar