Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Wordpress 356 0

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Günümüz internet sitelerinin birçoğunda site alt yapısı olarak wordpress kullanılmaktadır. WordPress webmasterler için çok kullanışlı ve kolay bir sistemdir. Admin panelinin de son derece sade olduğu bu site sisteminde siteyle uğraşmak daha kolaydır. Başka alt yapı uygulamalarının zor kullanımı, içerik atarken fazla zaman alması WordPress’in daha çok yaygınlaşmasına katkı sağlamıştır.


 

WordPress, sade ve zengin eklenti dünyasıyla site sahiplerine geniş imkânlar sunmaktadır. WordPress uygulamasını çok kullanışlı hale getiren başka bir özellik de eklenti zenginliğidir. Sitenizde kullanabileceğiniz birbirinden faydalı eklentileri WordPress’ten kolaylıkla indirebilir, sitenize yükleyebilirsiniz. WordPress eklentilerini ister sitenizin admin panelinden yükleyebilir isterseniz de WordPress’in kendi sitesinden indirerek sitenize yükleyebilirsiniz. Peki, En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri nelerdir? Bu soruya aşağıda cevap bulabilirsiniz.

 

Olmazsa Olmaz WordPress Eklentileri

adsiz

 

   CKEditör For WordPress: WordPress’in metin yazma eklentisidir. Bu eklenti sayesinde sitenize içerik atabilirsiniz. En çok kullanılan wordpress eklentilerindendir. Sitenize yeni haber ekleyebilmek için bu eklentiyi veya bu eklentinin benzerlerini kullanmalısınız. Kolay kullanımı sayesinde bu eklentiyi kullanmanız tavsiye edilir.

asdsiz

Google XML Sitemaps: Google’nun site haritası eklentisidir. Yine bir site sahibinin öncelikle kurması gereken bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde sitenizde yer alan içeriklerin google botları tarafından haberdar olmasını sağlayacaksınız. Google sıralamasında üst sıralara çıkmak istiyorsanız bu eklentiyi şiddetle tavsiye ediyoruz.

x

WP Super Cache: WordPress için geliştirilen bu eklenti, sitenin önbelleklenmesini sağlamaktadır. Önbelleğe alınan sitelerde ziyaretçiler sitenin yavaşlamasına takılmadan rahatlıkla sitenizde gezebilmektedir. Sitenizin hızının artmasını istiyorsanız bu wordpress eklentisini kullanmalısınız.

xasdsiz

WP Smush: Sitenizde yer alan görsellerin sıkıştırılmasını sağlayan bu eklenti ile sitenizin seo kalitesini arttırabilirsiniz. Görsellerin boyutunu azaltarak daha az yer kaplamaını ve daha kısa zamanda yüklenmesini sağlayan bu eklenti, sitenizin hızını da arttıracaktır. Yukarıdaki eklentiler, WordPress için en çok kullanılan eklentilerdir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar