Sık sorulan: Selfie Çekerken Telefon Nasıl Tutulur?

Selfie hangi açıdan çekilmeli?

En iyi selfie fotoğrafları çekmek için düz açılardan uzak durmanız gerekiyor. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları arasında yer alan açı da oldukça önemli. Kamerayı görüş açısının biraz yukarısında tutarak, hafif sağ ya da sol açı ayarlayın. Ardından en iyi çıktığınız açıyı belirleyin.

Selfie cekerken nasil poz verilir?

Selfie çekerken yüzünüzü, kameranın sağ üst veya sol üst köşesine yerleştirin. Böyle emin olun çok daha çekici çıkacaksınız. Genellikle göz çizginizin üstünden aşağıya doğru ve yan açıdan çekilen selfie daha göz alıcıdır. Yüzünüzü fotoğrafın tam ortasına koymayın.

Selfie de nereye bakılmalı?

Selfie çekerken ekrandaki yüzünüze değil kamera lensine ya da başka bir yere bakın. 6. Ünlüler en çok nasıl poz verir? Cevap: Vücudunuzu biraz yan çevirin, bir ayağınızı diğerinin önüne atın, bir elinizi kalçanıza koyun ve başınızı hafifçe yana eğerek objektife bakın. İşe yaradığı kesin.

Selfie en iyi nasıl çekilir?

En iyi ‘ selfie ‘ler için 10 ipucu

 1. En geniş manzaralar için selfie çubuğu kullanın.
 2. Stand ve kulaklık ile rahat olun.
 3. Yalnız olmayın.
 4. Kameranın açısını değiştirin ve poz verin.
 5. Yapaylıktan uzak kalın.
 6. Arka plana dikkat edin.
 7. Kamera lensi kullanın.
 8. Fotoğraf düzenleme uygulaması kullanın.

En iyi selfie programı hangisi?

Sweet Selfie ( Android ) PlayStore’daki en iyi selfie uygulamalarından birisi olan Sweet Selfie, bir selfie kamerasından tüm beklentilerinizi karşılıyor. Uygulamada bulunan ‘otomatik düzeltme’, resmi bulanıklaştırabilme ve retro modlarıyla birlikte fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz.

You might be interested:  Sık sorulan: Telefon Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir?

Fotojenik pozlar nasıl verilir?

Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün.Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omuzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin. En iyi açınızı belirleyin.

Yuvarlak yüzlü insanlar nasıl poz vermeli?

5- YUVARLAK YÜZLER: ÇENE AŞAĞI! Kameraya doğrudan bakın. Böylece alnınızı olduğundan geniş gösterebilirsiniz. Başınızı öne eğmeyin zira yüzünüzün iyice kısa görünmesine sebep olursunuz. ‘En iyi’ tarafınızı kameraya gösterecek şekilde hafifçe dönün, başınızı biraz geriye atıp kaldırın.

Boydan fotoğraf nasıl çekilir?

Boydan fotoğraf çekilmek istiyorsanız, fotoğraf çekecek kişinin aşağıdan çekmesini isteyin. Aşağıdan çekilen boy fotoğrafları, daha uzun gözükmenizi sağlar. Yüzünüzün açısı tamamen kameraya karşı olmasın. Kafanızı çok az sola ya da sağa çevirerek açı verin.

Arka kamera ile selfie nasıl çekilir?

Bu özelliği kullanmak için, ekranınızın sağ alt köşesindeki yıldız simgesine dokunun, kareyi uygulamanın fotoğrafını çekmesini istediğiniz yere hareket ettirin ve sesli talimatlar uygulayın. Bu uygulama sayesinde arka kamera ile selfie yapmak çok daha kolay olacaktır.

Fotoğraf çekerken nasıl gülünür?

Samimi bir gülümseme yakalayın: Fotoğrafta içten bir gülümseme olsun istiyorsanız gözlerinizi kapatın ve aklınıza sizi mutlu eden bir görüntüyü getirin. Gülmeye başladığınız zaman gözünüzü açın ve fotoğrafı çekin. Samimi gülüş için başka bir yol da, gülerken dilimizi dişimizin arkasına yapıştırmaktır.

Özçekim nasıl yapılır?

İyi selfie nasıl çekilir?

 1. Işık, ışık, ışık.
 2. Arka plan dikkat dağıtmamalı
 3. Doğru açıyı bulmak.
 4. Kadınlar için makyaj.
 5. Kamerayı baş hizasının biraz üstünde tutmak.
 6. Çok ciddi olmayın.
 7. Ana kamerayı kullanmaktan çekinmeyin.
 8. Birden fazla kişiyle selfie çekilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector