Sık sorulan: Rapor Parası Nasıl Alınır Telefon?

Rapor parası almak için ne yapmalıyım?

Rapor parasının alınabilmesi için öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren de, bu sağlık raporunu 5 gün içinde e- rapor sistemine girer. SGK yetkililerince incelenen rapor uygunluk durumunda onaylanır. Onaylanan rapor için PTT’ye ödeme talimatı gönderilir.

Rapor parası almak için hangi numarayı aramalıyız?

ALO 170 – Çalışma Hayatı İletişim Merkezi.

SGK rapor Parası için nereyi arayabilirim?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

10 günlük rapor parası ne kadar 2020?

İş kazası sonucu alındığı zamanlarda 10 günün tamamına ödeme gerçekleştirilir. Bu durumda yatarak tedavide asgari ücretlinin 10 günlük rapor parası 596,30 lira, ayakta tedavide ise 10 günlük rapor ücreti 795,00 TL olacaktır.

Iş göremezlik parası nasıl alınır?

İş göremezlik ödeneği almak için öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren, raporu 5 gün içinde e-rapor sistemine girer. SGK yetkilileri raporu inceler ve onay verir. Onaylandıktan sonra ise PTT’ye ödeme talimatı gönderirler.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Sd Kart Okumuyor Ne Yapmalıyım?

15 günlük rapor parası ne kadar 2021?

15 GÜNLÜK RAPOR PARASI Ayakta tedavi için toplam 15 günlük rapor parası 1033,50 TL ödeme yapılır. Yatarak tedavi ise 477,04 TL ödenir. İş kazasında ayakta tedavi için 1192,05 TL ödenirken yatarak tedavi için 775,19 TL ödeme yapılır.

Rapor param var mı?

Rapor paranızın yatıp yatmadığını öğrenme için e-devlet sistemini ve alo 170 telefon numarasını kullanarak paranızın ne durumda olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. E-devlet sistemine şifreniz ile giriş yaparak rapor parası sekmesinden sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Rapor parası nasıl hesaplanır?

Son üç ay içinde toplam prim gün sayınızı hazırlayın. Örneğin brüt ücreti 2.943 TL olan birisi için hesaplama yapalım. 2.943 / 30 = 98,10 TL bu şekilde iş göremezlik ödeneğine esas günlük kazanç hesaplanır. Günlük ücret ise 98,10 TL olarak hesaplanır.

Rapor parası 2 ay içinde alınmazsa ne olur?

Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri raporu inceler ve onay verdikleri takdirde PTT’ye ödeme talimatı verir. PTT’ye gönderilen rapor parası ödemesi, ödeme tarihinden itibaren 2 ay içerisinde alınmazsa ödeme SGK’ya iade edilir ve emanet hesaplarına aktarılır.

Rapor paramı alamıyorum nereye şikayet edebilirim?

ALO 170 hattı 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında görevde olan işçiler için hizmet veren hattır. ALO 170 hattı işçi ve işveren anlaşmazlığı halinde dava işlemlerinden önce arabuluculuk yapmaktadır. ALO 170 hattı üzerinden, eleştiri, ihbar, şikayet, soru, öneri ve talep hizmetleri alınabilmektedir.

2021 iş göremezlik ödeneği ne kadar?

Örnek: 19.04. 2021 -05.05. 2021 tarihleri arasında hastalık vaka türünde istirahat raporu düzenlenen sigortalının iş göremezlik ödeneği aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır. Buna göre ödeneğe esas günlük kazancı 56.640/280=202,29 TL olacaktır.

Kaç güne kadar rapor parası alınır?

Rapor ne kadar çabuk iletilirse işlemler o kadar çabuk başlar. İşveren kendisine verilen bu raporu Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirmelidir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından incelenir ve çalışanların ödemeleri en geç 15 gün içerisinde PTT ye gönderilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector