Okuyucular soruyor: Rapor Parası Nasıl Alinir Telefon?

Rapor parası almak için ne yapmalıyım?

Rapor parasının alınabilmesi için öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren de, bu sağlık raporunu 5 gün içinde e- rapor sistemine girer. SGK yetkililerince incelenen rapor uygunluk durumunda onaylanır. Onaylanan rapor için PTT’ye ödeme talimatı gönderilir.

Rapor parasını almak için hangi numarayı aramam lazım?

RAPOR PARASI SORGULAMA TELEFON NUMARASI Rapor parasını sorgulamanın bir diğer yolu ise ALO 170 numaralı çağrı merkezidir. Bu numaradan kesin olarak rapor parasının ne zaman yatırılacağı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Özel sektörde rapor parası nasıl alınır?

Öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren, raporu 5 gün içinde e- rapor sistemine girer. SGK etkilileri raporu inceler ve onay verir. Onaylandıktan sonra ise PTT’ye ödeme talimatı gönderirler.

10 günlük rapor parası ne kadar 2020?

İş kazası sonucu alındığı zamanlarda 10 günün tamamına ödeme gerçekleştirilir. Bu durumda yatarak tedavide asgari ücretlinin 10 günlük rapor parası 596,30 lira, ayakta tedavide ise 10 günlük rapor ücreti 795,00 TL olacaktır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Vivo Telefon Hangi Ülkenin?

Iş göremezlik parası nasıl alınır?

İş göremezlik ödeneği almak için öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren, raporu 5 gün içinde e-rapor sistemine girer. SGK yetkilileri raporu inceler ve onay verir. Onaylandıktan sonra ise PTT’ye ödeme talimatı gönderirler.

15 günlük rapor parası ne kadar 2021?

15 GÜNLÜK RAPOR PARASI Ayakta tedavi için toplam 15 günlük rapor parası 1033,50 TL ödeme yapılır. Yatarak tedavi ise 477,04 TL ödenir. İş kazasında ayakta tedavi için 1192,05 TL ödenirken yatarak tedavi için 775,19 TL ödeme yapılır.

Geçmişe dönük rapor parası nasıl alınır?

Rapor parası, işverenin raporu SGK’ya bildirmesinin üzerinden en geç 15 gün geçmesiyle birlikte PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılmaktadır. Bu ücretin hesaba yatırılmasıyla birlikte 2 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan ücretler SGK’ya tekrar iade edilebilmektedir.

Rapor paramı alamıyorum nereye şikayet edebilirim?

ALO 170 hattı 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında görevde olan işçiler için hizmet veren hattır. ALO 170 hattı işçi ve işveren anlaşmazlığı halinde dava işlemlerinden önce arabuluculuk yapmaktadır. ALO 170 hattı üzerinden, eleştiri, ihbar, şikayet, soru, öneri ve talep hizmetleri alınabilmektedir.

Raporlu gün parası nasıl alınır?

Rapor parası nasıl alınır? Çalışanın raporunu işverene sunması ve işverenin de raporu 5 gün içinde e – rapor sistemine girmesinden sonra SGK sistemine düşen rapor inceleniyor ve onay veriliyor. Söz konusu onayın ardından PTT’ye ödeme talimatı gönderiliyor. Çalışana da kısa mesaj aracılığıyla bilgi veriliyor.

3 günlük raporda SGK kaç gün öder?

Alınan sağlık raporunun ne az 3 günlük olması gerekmektedir. Aksi takdirde 3 günden daha az olan raporlar için ödeme yapılmamaktadır. Rapor parası alan çalışanlar işvereninin alınan raporu SGK ‘ya iletmesinin ardından en geç 15 gün içinde PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılıyor.

You might be interested:  Android Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Istirahat rapor parası ne zaman yatar?

İş Göremezlik Ödeneği Ne Kadar Sürede Ödenir? İş göremezlik ödeneğinden faydalanmak isteyen çalışanların SGK tarafından istenen şartları yerine getirmesi ve rapor iletmesi durumunda en geç 15 gün içinde ödemesi yapılıyor.

Covid 19 hastası rapor parası alabilir mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı | Bakan Selçuk: ” COVID – 19 Riski Sebebiyle İzolasyonda Olan Çalışanlarımız Hastaneye Gitmelerine Gerek Kalmaksızın İş Göremezlik Ödeneği Alacak”

Istirahat raporu ödemesi nasıl hesaplanır?

Rapor alan işçi; rapor aldıktan sonra -Yatarak tedavi görüyorsa, yani rapor süresini yatarak geçirmişse brüt günlük kazancının yarısı kadar rapor parası alır. -Ayakta tedavi görmüşse, yani rapor süresini yatarak geçirmişse brüt günlük kazancın üçte ikisi kadar rapor parası alır.

2021 iş göremezlik ödeneği ne kadar?

Örnek: 19.04. 2021 -05.05. 2021 tarihleri arasında hastalık vaka türünde istirahat raporu düzenlenen sigortalının iş göremezlik ödeneği aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır. Buna göre ödeneğe esas günlük kazancı 56.640/280=202,29 TL olacaktır.

Kaç güne kadar rapor parası alınır?

Rapor ne kadar çabuk iletilirse işlemler o kadar çabuk başlar. İşveren kendisine verilen bu raporu Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirmelidir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından incelenir ve çalışanların ödemeleri en geç 15 gün içerisinde PTT ye gönderilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector