Okuyucular soruyor: Iphone Telefon Kilitlendi Nasıl Açarım?

iPhone telefon kilitlendiğinde nasıl açılır?

Home tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekran Apple logosu gelince tuşları bırakmayın. Kurtarma Modu (Recovery Mode) açılana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin. Kurtarma Modu’na girdiğiniz cihazlarınızı buradan sıfırlayarak kilitlenen telefonunuzu açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone 7 Kilitlendi Nasıl Açılır?

Eğer bir gün Iphone 7 ‘ niz veya Iphone 7 plus’ınız kilitlenirse aynı anda güç ve ses kısma tuşuna 5 saniye müdetle basarak donmuş cihazınızı resetleyebilirsiniz. Ancak resetlemenizin ardında ekranınız garip gözükebilir ama merak etmeyin cihazınız dakikalar içerisinde eski haline dönecektir.

Kilitlenen iPhone 7 Plus nasıl açılır?

Eğer olur da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ‘ınız kiltilenirse, cevap vermezse, güç ve ses kısma tuşuna aynı anda 5 saniye basılı tutun. iPhone 7 ‘niz reset’lenecektir. Reset’lendiği zaman ekran birkaç saniye biraz garip görünebilir, ancak iPhone birkaç dakika içinde yeniden açılıyor.

iPhone şifremi unuttum nasıl açabilirim?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. [Adınız] > Parola ve Güvenlik > Parolayı Değiştir’e dokunun.
 3. iCloud’a giriş yaptıysanız ve bir parola etkinleştirdiyseniz aygıtınızın parolasını girmeniz istenir.
 4. Parolanızı güncellemek için ekrandaki adımları izleyin.

Icloud kilitli iPhone nasıl açılır?

Geçerli parolanızı veya aygıt parolanızı girin ve ardından yeni bir parola girip yeni parolayı onaylayın. iPhone ‘umu Bul’a girip kilidi devre dışı bırakın ve yeni oluşturduğunuz Apple kimliğini parolanızla onaylayın.

You might be interested:  Sık sorulan: Fotoğraf Için Hangi Telefon?

iPhone 11 telefon kilitlendi nasıl açılır?

iPhone X, 11 veya 12 aygıtınızı yeniden başlatma Ses düğmelerinden birine ve yan düğmeye basıp “kapat” sürgüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. Sürgüyü sürükleyip aygıtınızın kapanması için 30 saniye bekleyin. Aygıtınız donduysa veya yanıt vermiyorsa aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın.

iPhone 7 donunca ne yapılır?

Sesi kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından yan düğmeyi basılı tutun. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ınızda: Yan düğmeyi ve sesi kıs düğmesini aynı anda basılı tutun.

iPhone 7 ekran donması nasıl çözülür?

iPhone, iPad uygulaması donma, çökme veya beklenmedik şekilde kapanma sorunu çözme yöntemleri:

 1. iPhone ‘u yeniden başlatın.
 2. Fabrika ayarlarına geri döndürün.
 3. iTunes ile iPhone ‘u geri yükleyin.
 4. Uygulamadan zorla çıkın ve yeniden başlatın.
 5. iOS’i güncelleyin.
 6. Uygulamayı güncelleyin.
 7. Uygulamayı silin ve yeniden yükleyin.

iPhone 7 etkin değil ne yapmalıyım?

Özellikle cihazın aktif hale gelmesini beklemek istemeyenler için kurtarıcı olan bu 4 yol şöyledir;

 1. iTunes ile geri yükleme yapmak.
 2. iPhone ‘umu Bul seçeneği ile iPhone ‘u silmek.
 3. Kurtarma modu ile cihazı sıfırlamak.
 4. Yeni Apple kimliği kullanmak.

iPhone şifreyi yanlış girince ne olur?

iPhone ‘unuzun güvenliği için bir şifre oluşturdunuz. Ancak şifreyi unuttunuz ve 5 defadan fazla yanlış girdiniz. Bu durumda cihazınızın ekranında “ iPhone etkin değil, 1 dakika sonra yeniden dene” şeklinde bir uyarı alırsınız. 5 defadan sonra yanlış şifreyi her girişinizde iPhone kapalı kalma süresi uzar.

iPhone kilitlendi nasıl sıfırlanır?

iPhone ‘unuz için doğru düğmeyi basılı tutarken iPhone ‘unuzu hemen bilgisayara bağlayın. Düğmeyi bırakmayın. iPhone ‘unuzda kurtarma modu ekranını görene kadar düğmeyi basılı tutun, ardından bırakın. Parola ekranını görürseniz iPhone ‘unuzu kapatmanız ve baştan başlamanız gerekir.

iPhone telefonum açılmıyor ne yapabilirim?

Ancak uygulayabileceğiniz birkaç yöntem daha var. iPhone 6 telefonum açılmıyor diyorsanız yeniden başlatmaya zorlamayı deneyebilirsiniz. Açma/kapama düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda 10-30 saniye boyunca basın. Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Bu işlemi yapınca iPhone ‘un yeniden başlaması gerekir.

You might be interested:  Telefon Fiyatları Ne Zaman Düşer 2016?

iCloud şifre nasıl sıfırlanır?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Şifre Değiştirme Ayarlar’a gidin. Adınız] > Parola ve Güvenlik > Parolayı Değiştir’e dokunun. iCloud ‘a giriş yaptıysanız ve bir parola etkinleştirdiyseniz aygıtınızın parolasını girmeniz istenir. Parolanızı güncellemek için ekrandaki adımları izleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector