FAQ: Telefon Arka Kapağındaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Telefondaki kılıf lekesi nasıl çıkar?

Bulaşık deterjanı ile silikon telefon kılıfınızı temizlemek için ılık bir suyun içine bir miktar bulaşık deterjanı ilave edin. Hemen peşinden bir bez yardımı ile kılıfı silin. Bulaşık deterjanının kir çözücü özelliği sayesinde kılıfınız pak olacaktır.

Telefon arka kapağı nasıl temizlenir?

Batarya ve arka kapak bölümünü çok yumuşak bir fırça ile ya da kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz. Kamera kısmını ise fırça ile değil de yumuşak ve kuru olan bir bez ile silmeyi deneyin. Kirlerin gittiğinden emin olduktan sonra bataryayı ve kapağı tekrar yerine takın.

Telefon Ses yeri nasıl temizlenir?

Hoparlör temizliğinde yumuşak fırça kullanımı: Toz ve kir parçalarını telefonun önündeki hoparlörden temizlemenin en iyi yolu yumuşak dokulu bir fırça kullanmaktır. Buna en ideal örnek, kuru bir sulu boya fırçası diyebiliriz. Fırçayı, hoparlörün boyunca yavaş bir şekilde birkaç kez hareket ettirin.

Telefon kolonyayla silinir mi?

Topkaya, “ Bu noktada temizlik için el antisepsisi için önerilen solüsyonlarla, el antiseptikleri ya da alkol bazlı antiseptikler veya kolonya ile birkaç saat aralıklar silmek yeterli olacaktır.

Cep telefonu ekranı nasıl temizlenir?

Akıllı telefonunuz veya tablet ekranını temizlemek için, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın. Biz şahsen mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ekranda çizik bırakma ihtimali olan kağıt havlu ve benzeri şeylerle ekranınızı silmeyin.

You might be interested:  Dist Telefon Ne Demek?

Akıllı telefon ahizesi nasıl temizlenir?

Bir kuru sulu boya fırçası yardımı ile narin hareketlerle tek yöne doğru mikrofon, hoparlör veya ahizeyi süpürün. Birkaç kez tekrarlayın. Çift taraflı bant kullanarak mikrofon, hoparlör veya ahizeyi temizleyebilirsiniz. Bandı mikrofon, hoparlör ve ahize yerlerine biraz bastırarak temizleyebilirsiniz.

Telefon hoparlörden ses gelmiyor ne yapmalıyım?

Hoparlör açıksa bile, ses seviyesi çok düşük olabilir. Telefonunuzdaki ses açma düğmesine basın. Hala ses gelmiyorsa, medya sesinin açık olup olmadığına bakın.

  1. Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Ses ve Titreşim bölümüne tıklayın.
  3. Ses bölümüne tıklayın.
  4. Sesi arttırmak için Medya sürgüsünü sağa hareket ettirin.

Telefonda ses neden gelmez?

Akıllı telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyorsa sorun büyük ihtimalle hoparlör soketi kaynaklıdır. Hoparlör soketinizin bulunduğu küçük alan, kullanıma bağlı olarak toz veya kirle dolmuş olabilir.

Telefonun ses ayarları nasıl yapılır?

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş’e dokunun. Bir sesi veya titreşimi açın ya da kapatın.

  1. İş profili oluşturun.
  2. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  3. Ses ve titreşim.
  4. “İş profili sesleri”ne gidin.
  5. Zil seslerinizi ve seslerinizi seçin.

Telefonu ıslak mendille silmek zararlı mı?

Mikro fiber, diğer ürünlerin kolayca etrafa yayılabileceği toz, gres ve bakterileri yakalar ve temizler. Bunlar yüzeyi çizebilir ve zamanla dokunmatik ekranınızı yanıt vermeyebilir veya daha fazla bakterinin üreyebileceği siperler yaratabilir. Islak mendil kullanmayın, ekranına zarar verebilirsiniz.

Telefon hangi bezle silinir?

Mikrofiber bez su ve sabunla ıslatılmalıdır. Bu işlemden sonra nazikçe telefonun yüzeyi silinmelidir. Bu işlem sırasında telefona giriş çıkışlardan su kaçmamasına dikkat edilmelidir. Son olarak telefon temiz bir mikrofiber bez ile kurulanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector