Kapat
Teknoloji 56 0

Facebook, Youtube’a Rakip Olmak için Hazırlanıyor

Sosyal medya da Dünya devlerinden biri olan Facebook video alanına yönelmeye hazırlanıyor.

Bugüne kadar iç yapısında barındırdığı video içerikleri için sıklıkla yenilikler yapan Facebook yetinmeyerek. iddaa ya bakılırsa televizyonlarda kendisine yer edinmek için video odaklı bir uygulama çıkartacak.

Sosyal medya büyüklerinden biri olan Facebook video içeriklere verdiği önemi çok net bir şekilde ortaya koydu ve koymaya devam ediyor. Facebook videolarında reklam döneminin başlayacağını da duyurmuştu. Ardından mecranın uzun süreli videolara öncelik vereceği açıklandı. Bu uzun süreli videolar ne işe yarayacak derseniz? Bu uzun süreli video içerikleri televizyonlarımıza gelmeye hazırlanıyor.

Akıllı televizyonlarımızda YouTube uygulamasına denk gelmişizdir peki size Facebook tarafından da böyle bir uygulama hazırlığı olduğunu söylesem.

Facebook öncelik vermeyi planladığı uzun olan videoları uygulama sayesinde televizyonumuzda izleyebilme imkanı sağlamış olucaz..

Reklamı Unutmadı

Facebook reklamı tabi ki unutmadı videoların 20.saniyesinden sonra karşımıza reklamlar gelebilecek.

Reklamdan para kazanma

Youtube ile çalışan kişiler olduğu gibi Facebook ile çalışacak olan kişilerde olacağı düşünülüyor. Videolardaki reklamların gelirlerinin %55’i içerik sahibine, %45’i ise Facebook’a kalacak.

ArifEmre {ArifEmre}

Yakında Burada...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir