Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sinema ve Dizi 522 0

Yurt Dışından Uyarlanan Türk Dizileri

1. İçerde – The Departed (Köstebek)


En ses getiren dizilerinden biri olan İçerde’nin orijinali, yönetmenliğini Martin Scorsese’in yaptığı 2006 yapımı Köstebek filmi. En İyi Film dalında Oscar ödüllü filmin kadrosunda Leonardo Di Caprio, Matt Damon ve Jack Nicholson gibi önemli isimler yer alıyor.


2. Yüksek Sosyete – High Society

İsmine kadar orijinaliyle birebir olan Yüksek Sosyete, son dönemdeki birçok dizi gibi Güneyy Kore uyarlaması. Orijinali sadece 16 bölüm süren dizinin yerli versiyonunun çok daha uzun sürdü.

3. Medcezir – The O.C.

Para içinde yüzen gençler ve onların ailelerini konu alan bir yapımla, daha doğrusu iki yapımla karşı karşıyayız. Drama türündeki The O.C. adlı dizinin bizdeki versiyonu oldukça beğeni toplamıştı. Hayranları ne kadar çoksa sevmeyeni de bir o kadar çoktu Medcezir’in.

4. Paramparça – Autumn In My HeartParamparça dizisinin orijinali oldukça eskiye, 2000 yılına dayanıyor. Dizi birebir uyarlanmamış çünkü orijinalinde şok edici detaylar var. Diziyi takip edenler için örnek verelim; eğer dizi birebir uyarlansaydı öz ailelerini bulduktan sonra yer değiştiren kızlardan Cansu Amerika’ya gidecek ve dönüşte birlikte büyüdüğü ama öz abisi olmayan Ozan’a aşık olacaktı.

5. Kuzey Güney – Zengin ve YoksulKuzey Güney, 1976 yılında yayınlanmaya başlayan Zengin ve Yoksul dizisinden uyarlama.

6. Umutsuz Ev Kadınları – Desperate Housewives
Uyarlama konusundaki en çelişkili dizilerden birisi. Dizinin orijinalinde eşcinsel bir karakter varken, bizdeki versiyonunda bu yansıtılmıyor.

Sizi şaşırtacak diğer dizi listemiz.

Doktorlar – Grey’s Anatomi

Galip Derviş – Monk

Küçük Sırlar – Fossip

İntikam – Revenge

Acemi Cadı – Sabrina

Türk Malı – Married with Children

1 Kadın 1 Erkek – Un Hareket Une Fille

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar