Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
SEO 645 2

Seo’nun Püf Noktaları Nelerdir?

            Seo, (search engine optimization) anlamı ise arama motoru uyumu demektir. Amacı istenilen içeriğin arama motorlarında en üst sırada çıkmasını sağlamaktır. Günümüzde insanlar alış veriş yapmak ya da zaman geçirmek için interneti kullanmaktadırlar. İnsanların aradıkları içerikleri sağlamak ise oldukça emek isteyen işlerdir. İçerikler hazırlansa bile aranılan bilgiye ulaşmak oldukça zor olmaktadır. Bunun için hazırlanan bir içeriğin arama motorları ile uyumlu hale getirilmesi son derece önem arz etmektedir.

Seo püf noktaları


Seo ayarları yaparken uygulanması gereken önemli ipuçları bulunmaktadır. Bunlara uymak başarılı bir Seo çalışması ortaya çıkarır. Öncelikle sitenizde kolaylıkla gezinebilmeli ve zorlanmadan kullanabilmelidirler. Sitenizin düzenlemesi çok önemlidir içerikten seçilen renklerin uyumuna kadar her şey kullanıcılara hitap etmelidir. Arama motorları en çok içeriklerinizin uyumuna ve özelliklerine bakar.

Ana başlıklar ve ara başlıklar

Sitenizdeki ana başlıklar ve ara başlıkların H1 ve H2 tagları olarak yazmanız son derece önemlidir. Bu sayede arama motorları sitenizin indekslemesini kolaylıkla yapabilecek ve siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkabilecektir. Yeni bir site kurduğunuzda en başta dikkat edeceğiniz konu ana başlığı çok dikkatli ve özenle koymanız gerekecektir. Başlığınız birkaç kelimeyle içeriği özetler biçimde kısaca ve öz bir şekilde konulmalıdır. En fazla 70 karakter başlığınız için uygun olacaktır. Başlıkta sık tekrarlardan kaçınılmalıdır. Bu arama motorları açısından iyi değerlendirilmez. Başlıklar akılda kalıcı olmalıdır. Alıntı yapmaktan çok kendinizin oluşturduğu başlıkları kullanmalısınız. Bir önemli konuda başlıklar olumsuz ifadeler içermemelidir.

Referans gösterilmek

Sitenizin başka sitelerce referans gösterilmesi son derece önemlidir. Bu sayede arama motorlarınca daha çok önemsenmenin yolu açılır.

Spam içerik

Diğer bir önemli nokta ise kesinlikle spam içerik yapılmaması gerektiğidir. Önemli olan özgün olmak ve özgün kalabilmektir.

“Seo’nun Püf Noktaları Nelerdir?” üzerine 2 yorum

  1. Ahmet Burhan dedi ki:

    Gayet Acık ve net bilgilendirme teşekkürler paylasım için..

  2. Ozan Kenar dedi ki:

    Gayet Açık ve net bilgileendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar