Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
SEO 378 0

Seo Uyumunda Anahtar Kelime Bulmak

Seo Uyumunda Anahtar Kelime Bulmak

Seo, “search engine optimization” İngilizce kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşmaktadır. Dilimize ise “Arama Motoru Optimizasyonu” çevirisi olarak girmektedir. Arama siteleri ve motorları Seo işlemleri ile internet sitelerini kolayca taramak için teknik kriterler düzenlemektedir. Seo web sitesiyle ilgili arama motorları için yapılmakta olan tüm düzenleme ve iyileştirme çalışmaları olarak da tanımlanabilmektedir.

Seo Dünyası’nın Amaçları

Seo’nun amacı web sitelerinin değerlerini arttırarak arama motorlarında üst sıralara çıkarıp, o sitelere ziyaretçi çekebilmektir. Seo çalışmalarını site içi ve site dışı Seo olarak iki gruba ayırmak mümkün olacaktır. Seo faaliyetleri arama motorlarında yüksek ziyaretçi potansiyeline ulaşabilmek adına yapılan bütün işlemlere verilen addır. Sitenin üst sıralara yükselmesi için yapılan bütün çalışmaları kapsamaktadır.

Nasıl Seo Yapılır?

Seo günümüzde doğallık ve popülariteye uyum sağlama sanatlarından oluşmaktadır. Eğer bu popularite ve doğallık sağlanabilirse başarılı Seo sağlanmış olur. Arama motorlarında popülarite için reklam yapmak, siteyi tanıtmak olumlu sonuçlar verecektir. Dolayısıyla web sayfası üst sıralara yükselecektir. Düzenli olarak artan ziyaretçi sayısı ve site ile ilgili link ve bilgi paylaşımları sitenin popülerleşmeye başlaması olarak kabul edilmektedir. Popülerlik arttıkça sitenin gelişimi arttırılarak arama sonuçlarına direkt yansıtılmaktadır.

Diğer yandan doğallık ise Seo çalışmaları içerisindeki bir anahtar kelimedir. Arama motorlarındaki mantık doğal popülarite esasına dayanır. Yapay durum böylece anlaşılır ve dikkate alınmaz. Yapay çalışma sayısı arttıkça da siteye olumsuz etki yansıtılmaktadır. Doğallığın en önemli özelliği ise çeşitliliktir. Çalışmanın sayısı, uygulanış biçimi, zamanı ve yapısı gibi faktörler sitelerin kalıcı ve doğal bir şekilde yükseldiğini sağlamaktadır.

Doğru Anahtar Kelimenin Bulunması

Seo dünyası anahtar kelime seçimi ve doğru kullanılması için birçok güncelleme yapmaktadır. Aynı zamanda uzun kuyruklu anahtar kelime bulmak ve kullanmak ön plana çıkmaya başlamıştır. Arama motorlarının altyapıları karmaşık olsa bile sadece bir anahtar kelimeyle “istenen hedefe git, hedefi bul ve gerçekleştir” işlemleri için anahtar kelimelerin sürekli güncel tutulması ve aramanın amacının kavranılmış olması çok önemlidir. Birçok site internet üzerinden anahtar kelimelerin nasıl bulunacağı hakkında bilgi içermekte ve yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar