Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
SEO 558 1

Alıntı İçerik ve SEO Etkisi

Aradığımız her türlü bilgiye internet ile küçük bir araştırma yaparak ulaşabilir olduk çünkü fazlasıyla internet sitesi bulunuyor olması ve sayısı halende artmakta ama bu sitelerin hepsinin ihtiyaçlarımızı karşıladığını söyleyemeyiz çoğu sitedeki bilgiler diğer sitelerden alınmış kopya içerikler.


Bir içeriği kolayca kopyalayıp internet sitesinde yayınlamak kolay gözükmektedir yayıncıya ama büyük düşünen birisinin bunu yapması doğru değildir kopya içeriyi arama motorları değersiz görmektedir.

Kopya içerik bulunduran siteler arama sonuçlarında istedikleri performansı alamadıkları gibi hukuki sorunlarla da karşılaşabilirler.Sitelerin çoğunda yazar görmüş olmalısınız içeriğin telif hakkı bana aittir izin almadan alıntı yapılamaz yada kopyalanamaz diye bu söz tam olarak da bunu ifade ediyor.

İçerikleri alıntı yaparken belirtsek bile başımıza hukuki olarak neler getireceği kesin söylenemez. İçeriğimizi oluştururken özgün olmasına dikkat edersek arama motorları gözünde sitemizdeki içeriğin değeri artmaktadır çünkü bu yeni bir bilgidir aynı kategoride yazılar olsa bile  yazılandan farklıdır.

Google ile örnek verirsek eğer kopya içeriğe verdiği cezalar var genelde uyarıda bulunuyor daha sonra ise devam etmesi durumunda internet sitenizin gerilemesine hatta daha ağır ceza olarak deindex kısacası tüm içeriğin arama motorlarından çıkarılmasıdır.

Alıntı yaparken ise alıntıyı az tutup özgün içeriği arttırabilirsiniz kısmi alıntılama denir buna Google içeriğin kopya mı yoksa özgün mü olduğuna bakarken 2 sitenin içeriğini karşılaştırıyor bu sayede içeriğin kopya yada özgün olduğu ortaya çıkıyor.

Ama dikkat ettiyseniz haber sitelerinde hep aynı içerikler oluyor ama arattığımızda ise başlıca bildiğimiz haber sitelerini görüyoruz bu sayfanın arama motorlarında yakaladığı güvene bağlıdır bu siteler için yapılmış olan backlink çalışmaları ve sosyal medya paylaşımları sayesinde yakaladığı kalite ile başlarda yer almaktadır.

“Alıntı İçerik ve SEO Etkisi” üzerine 1 yorum

  1. Emre dedi ki:

    Gerçekten yararlı geldi bu bilgiler, eline sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar