Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 909 0

Starbound Gezegenleri Keşfe Çıkalım

Starbound oyunu İngilizlere ait olan Chucklefish oyun stüdyosu yapmıştır.


Hikayesi

2013 yılında oyun severlere sunulmuştur ve  Indie oyun’dur. Starbound 2 boyutlu bir oyundur oyuncular yeni silahlar,zırhlar ve çeşitli eşyaları bulmaları için rastgele oluşturulmuş dünyalarda keşfe çıkarlar.

Hikayesinden söz etmek gerekirse karakterimiz kendi dünyasına doğru yola çıkmıştır ve bilmediği bir düşman tarafından saldırıya uğrar mekik artık hasar almış kullanılması mümkün değildir.Aldığı hasarlar sonucunda parçalanmıştır.Artık ne yapıcağını bilmeyen karakterimiz hiç düşünmeden kaçış kapsüşünü kullanır ve mekikden kendini uzaklaştırır.Artık tehlike geçmişti ama nereye gideceğini bilmiyordu uzayda hiç bilmediği bir gezegene düşer ve işte oyun burada başlar. Oyunumuz hikaye odaklı birçok görev ile karşımıza çıkıyor görevleri yaparken uzay mekiği kullanıyor yeni zırh ve silahlar gibi birçok eşyayı keşfediyoruz keşfettiğimiz gezegenlere ise daha sonra tekrar gidebiliyoruz bu ise ışınlanma kapsülü ile mümkün oluyor.

Oynanış Tarzı

Oyunda karşımıza çıkan gezegenler tamamıyla rastgele bir şekilde oluşturulmuştur. Her bir gezegen diğerlerinden farklı özellikleri ile karşımıza çıkıyor oyun oynarken bu gezegenler gerçekten benzersiz bir oyun deneyimi sağlıyor bize.

Gezegenlerin rastgele oluşturulduğunu söylemiştik gezegenlerdeki yer çekimi, düşman davranışları , arazisinden tutun bitki örtüsüne kadar herşeyi kendine özgüdür eğer oynamaya karar verirseniz sizde karşınıza çıkan oyunun  bu yönünü gerçekten seviceksiniz.

Oyunda Oynayabileceğiniz 7 tane ırk bulunuyor.

  • Apex

  • Avian

  • Floran

  • Human

  • Hylotl

  • The Glitch

  • The Novakid

Oyun Kontrolleri

Oynanış
Hareket A / W / D
Duck S
Zıplama Space
Yürüme RShift / LShift
Kontroller
Etkileşim E / Middle Mouse button
Envanter I
Eşya Bırakma Q
Crafting C
Macera J
İnceleme Modu N
Empty Hands Z
Etkileşimli Nesneleri Vurgula Alt
Kamera Açısı RCtrl / LCtrl
İnşa
Matter Manipülatör R
Place in Foreground Left Mouse Button
Planda yer Right Mouse Button
Tek Blok Modu Shift

Oynanış Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar