Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 595 0

LOL Yeni İstemci Hakkında

Riot Coctopus’un paylaşımı yeni istemciye verilen önemi bir defa daha vurguluyor. Henüz geliştirme sürecinde olan yeni istemcide geliştirilen ve eklenmesi planlanan özelliklere bir göz atalım.


 

Aktif olan ve geliştirmeye devam edilen özelliklere bir bakalım :

 

 

Genel istemci güvenilirliği ve hataları : İstemci performansını son birkaç ay içinde iyi bir noktaya getirsek de bunu daha da iyi hâle getirmeye ve hataları ortadan kaldırmaya devam etmenin önemli bulunduğunu düşünüyoruz. Bu çalışmalarımız muhtemelen hiç durmadan devam edecek.

 

Oyun sonu ekranına erişme süresinde iyileştirmeler : Oyuncuların bu konuda yaşadığı problemlerın büyük bölümü “oyun sırasında istemciyi kapat” seçeneğini kullanmalarından kaynaklanıyor. Geçiş süresini hızlandırmak için bazı iyileştirmeler üzerinde çalışıyoruz.

 

Genel şampiyon seçim performansı : Özellikle şampiyon seçim ekranına ulaşmak için geçen süreyi azaltmayı ve seçim / yasaklama safhalarındaki takılmaları ortadan kaldırmayı fakatçlıyoruz. Şu anda bunun üzerinde çalışılıyor.

 

Eşya seti oluşturma aracı : Bu özellik hemen hemen kullanıma açılmadı. Şu anda tüm eski eşya setlerinizin çalışır durumda olması gerekiyor; sadece onları istemci içinden değiştirememenin ne kadar can sıkıcı bulunduğunu biliyoruz. Bu özellik şu anda test aşamasında ve yakında sizlere sunulacak. Geliştirme süreci süresince sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Genel sohbet penceresi iyileştirmeleri : söyleşi takımı, oyuncuların açık sohbet pencereleri sıralamasında kiminle konuştıklarını anlayamadıkları konusundaki şikâyetleri için çözüm üretmeye çalışıyor.

 

 

 

 

 

Henüz planlama aşamasında olan özelliklere bir bakalım :

 

Şampiyon seçimi sırasında kostüm satın alma : Bu özellik eski istemcide yalnızca belli sıra türlerinde çalışıyordu. Gönlünüzden geçen kostümleri arzu ettiğiniz süre alabilmeniz için bu özelliği tüm sıralar için çalışır hâle getireceğiz.

 

Kabiliyetleri düzenlemenin bütün şampiyon seçim ekranını kaplamamasını sağlamak : Bu konum Kabiliyetlerini düzenlemek isteyen oyuncular için yasaklama ve seçim sürelerini takip etmeyi zorlaştırıyor ve hangi şampiyonların seçildiğini görememelerine neden oluyor. Buna çözüm getireceğiz.

 

Şampiyon seçimi aşamasında seçimi kilitledikten hemen sonrasında kostüm seçme : Bu özellik kostüm seçimini biraz daha hızlandıracağa benziyor.

 

İstemcideki düğmelerin tepki sürelerinde iyileştirmeler : Genel performans sorunlarının yanı sıra, düğmelerin etkinleşme ve imleç üzerlerindeyken ipucu gösterme sürelerini kısaltmanın istemcinin hissiyatını iyileştireceğini düşünüyoruz.

 

“Son oynan” listesinin kullanımında iyileştirmeler : Bu özelliği hâlâ “arkadaş ekle” menüsünde bulabiliyorsunuz ama eski istemcideki kadar ulaşılabilir değil. Son oynanan listesini lobiye ve açılır bir sekme olarak arkadaş listesine getireceğiz. Ayrıca son oynanan listesine  baktığımızda oyuncuları engelleme özelliğini halihazırda oyuna getirdik.

 

Rün ve Kabiliyet sayfaları arasındaki geçişleri daha hızlı ve temiz hâle getirmek : Bu konuda birkaç farklı tasarım üzerinde duruyoruz ve hemen hemen katı bir karar vermedik. İmleci Rün Sayfası menüsü üzerine getirdiğinizde bunun sayfadaki bilgilerin üzerini kapatması sorununa çözüm getireceğiz. Bu ek olarak Rün ve Kabiliyetler için gelecekte getirmeyi planladığımız geniş çaplı değişikliklerin de bir parçası.

 

Koleksiyon sayfasındaki şampiyon bilgileri sayfaları üzerinden kostüm açma : Şu anda aç düğmesi gri ve üzgün bir hâlde. Onu mutlu bir düğmeye çevireceğiz.

 

İstemcide oyuna girmek için çok fazla adım gerekiyor : Hem 10 yasaklama sistemiyle gelen değişiklikler hem de mod seçim ekranındaki düzenlemeler sayesinde, oyuna girmek için ihtiyaç duyulan süreyi azaltmak için çalışıyoruz.

 

Şampiyon detayı sayfasına şampiyon seçim ekranından ulaşılabilmeli : Şu anda bu sayfalara yalnızca Koleksiyon üzerinden girilebiliyor.

 

Koleksiyon için ayrı bir “kostüm sekmesi” : Oyuncular tüm kostümlerini tek bir yerde görebilmek istiyor. Sizin için bu özelliği getireceğiz.

 

Şampiyon seçim ekranında sıra bilgileri : Eski istemci şampiyon seçim ekranının sol üst köşesinde sıranın adını açık şekilde gösteriyordu ama yeni istemci hemen hemen bu özelliğe sahip değil.

 

İstemcinin gezinme çubuğunda iyileştirmelere giderek onu daha görünür hâle getirmek : Özellikle Mağaza ve Ganimet düğmelerinin yeterince öne çıkmadığını ve birer düğme olduklarının biraz daha belirginleşmesi icap ettiğini düşünüyoruz.

 

Söyleşi penceresi “yerinden ayırma” özelliği yeni oturum açıldığında da bırakıldığı şekilde kalmalı : Şu anda oyuna her girişinizde eski hâline dönüyor.

 

Sihirdar simgelerini değiştirdiğinizde açıklamalarını görme : Böylece yarım düzine fazlasıyla havalı Bilgewater simgesi kazanmak için harcadığınız bir haftayı özlemle anabileceksiniz.

 

“Günün İlk Galibiyeti” sayacı kalan süreyi yalnızca saat yerine dakika ve saniye cinsinden de göstermeli : Şu anda yalnızca saat cinsinden gösteriliyor ve bu bazı oyuncuları hakkaten çileden çıkarıyor.

 

Sıralı Seçim kullanmayan oyun modlarında oyunculara hangi tarafta olacaklarını gösterme : Bunun eksikliği şu anda Kapalı Seçim için sorun oluşturuyor.

 

İstemcinin ses düzeylerinde daha çok dengeleme : Bu şampiyon seçimi, yasaklaması ve sayaçları için daha fazla seçenek ve tutarlılık anlamına geliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar