Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 2.843 1

Hangi Oyunlardan Para Kazanılır?

Hangi Oyunlardan Para Kazanılır?


Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde fatura ödemelerden tutunda, mesajlaşma, sohbet gibi birçok alanda insanlar evlerinden bile dışarı çıkmadan bütün işlerini halledebiliyor. Hal böyle olunca insanlarda teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktan geri kalmadı. Bilgisayar oyunlarından para kazanan kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Özellikle online oyun piyasasında para kazanma çok daha aktif hale gelmiştir. Gerek oynanan oyunların internet siteleri üzerinden yayınlanması, gerek karakter alım-satımları, gerekse direkt olarak oyun hesabının satılması yoluyla çok büyük tutarlarda para kazanmak mümkündür.

 

Peki, hangi oyunlar para kazandırır?

Günümüzde oyun tutkunlarının en çok oynadığı oyunlar arasında özellikle ülkemizde Counter Strike-Global Offense ve League of Legends yer almaktadır. Counter-Strike GO, fps türünde (first person shooter) yani birinci kişinin gözünden oynanan oyun tarzında online bir oyundur. Çeşitli silahlarla Anti Terörist ve Terörist takımlarının rauntları kazanmayı amaçladığı oyunda birçok para kazanma yöntemi mevcuttur. Örneğin, iyi bir oyuncuysanız oynadığınız oyunları yayın siteleri üzerinden yayınlayarak kitlelere hitap edebilir, sizi izleyen oyuncuların bağış sistemi ile size bağış yapmasını sağlayabilir, trafiğinizin çok olması durumunda yayın yaptığınız sayfaya ünlü teknoloji devleri tarafından reklam alabilirsiniz.

 

Bu arada bağış sistemi ortalama 4,99 USD’dir ve site ile yarı-yarıya paylaşırsınız. Yani her bir bağıştan yaklaşık 2,5 USD kazanırsınız. Günümüzde iki saatlik yayınlarda 150 bağış alan yayıncılar mevcuttur. Ayrıca oyun içerisinde rastgele kutu dağıtımı ya da silah düşürme gibi etkinlikler vardır. Bu etkinliklerde oyunda kullanılan silahların ender skin(tema) ‘ları düşebilir ve STEAM üzerinden bunları çok büyük rakamlara satabilirsiniz.

League of Legends, moba tarzında (multiplayer online battle arena) yani çok oyunculu harita savaşları olarak nitelendirebileceğimiz strateji bazlı oyunlardır.5’er kişilik takımlarla rakibin açıklarını arayıp merkez üstlerini yok etmeye çalıştığınız oyunda bölgesel, ülkesel turnuvalar düzenlenmektedir. Ülkesel turnuvaların şampiyonluk ödülü 1 milyon dolardır. LoL’de yine yayın yaparak, yayın üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca oyunda oyuncuların yeteneklerine göre lig sistemi vardır. Örneğin çok iyi oyuncular Platin gibi liglere mensup olurken Altın-Gümüş-Bronz şeklinde azalarak devam etmektedir ve bu liglerden bir üst lige çıkmak bir hayli zordur. Oyunda boost olarak nitelendirilen ve çok iyi bir oyuncunun daha kötü bir oyuncuyu lig atlatmak için beraber oyuna girip maç kazandırması da para kazanmanın başka bir yoludur.

 

İnternet üzerinden para kazanmak emek işidir. Ancak bunu yapmaktan zevk aldığınız bir dalda yaparsanız, verdiğiniz emek çile değil keyif olur.

 

“Hangi Oyunlardan Para Kazanılır?” üzerine 1 yorum

  1. Harun dedi ki:

    Ben zamanında en çok knighttan para kaldırmışım. Gb alıp satıyordum. İtem alıp satıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar