Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 549 0

Whatsapp’ın Az Bilinenleri

En popüler uygulamalarından olan ve neredeyse hepimizin kullandığı Whatsapp’ın az bilinen özelliklerini sizler için derledik.


Emoji Taraması

İstediğiniz emojiyi kelime kullanarak arayabilirsiniz fakat önce auto correct özelliğini açmanız gerekiyor.

Dakika Dakikasına Hesaplama

Karşı tarafın mesajınızı ne zaman okuduğunu görmek mi istiyorsunuz, mesajın üstüne tıklayarak ”Bilgi” seçeneğine basın. Veya mesajı sola doğru kaydırın.

Sessize Al

Eğer çok sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir whatsapp grubu içerisindeyseniz fakat sürekli mesaj bildirimi geliyorsa grubu sessize alarak bildirimi kapatabilirsiniz.

Veri Tasarrufu

Ayarlar kısmından Veri Kullanımı’na tıklayarak yalnızca Wifi’ye bağlıyken indirmeyi seçerek internetinizden tasarruf edebilirsiniz.

Otomatik Yüklemeyi Kapatma

Bulunduğunuz gruplardan saçma sapan fotoğraflar geliyorsa  “Gelen medyayı kaydet” i kapatarak bundan kurtulabilirsiniz.

Mesaj İşaretleme

Eğer daha sonra unutmak istemediğiniz bir mesaj varsa onu yıldızla işaretleyebilirsiniz.

Whatsapp Web

Eğer bilgisayar başındaysanız ve hem telefon hem bilgisayar kullanmak istemiyorsanız Whatsapp Web seçeneğiyle bilgisayardan Whatsapp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Grup Konuşma Taraması

Eğer eski bir grup konuşmasını arıyorsanız fakat grubun ismi değiştiyse ve bulamıyorsanız arama kısmına gruptan herhangi bir arkadaşınızın ismini yazarak dahil olduğunuz Whatsapp grubunu bulabilirsiniz

Favori Sohbetlerinizi En Üstte Tutma

Bu özellik sayesinde bir konuşmayı sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren ‘pin’ opsiyonunu seçmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar