Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 24.108 1

Tek Tarafı Bozuk Kulaklık Tamiri Nasıl Yapılır ?

Tek tarafı çalışan kulaklık insanı müzik dinlemekten ve hatta kulaklıkla telefonla konuşmaktan bile soğutabilir. Zamanında 30-40 TL verip aldığımız kulaklık belirli bir süre sonra bozulmaktadır. Bazı elektronikçiler bu bozulmaları yanlış muhafaza ve kullanım sonucu oluştuğunu söylemektedir. Fakat ne kadar iyi kullanırsak kullanalım, ne kadar iyi muhafaza edersek edelim bilindiği üzere her şey kaliteli üretime bağlıdır.


Tek tarafı kulaklık tamiri artık çok basit ve bu makalemde size bunun hakkında bilgi vereceğim. Aranızda ” zaten 20 liralık kulaklık. Bir de uğraşıp tamir mi edeceğim.” diyenleri duyar gibiyim. Fakat size anlatacağım bu yöntemle boşa para harcamamış olacaksınız. Eğer “ben elektronikten anlamam, yapamam.” derseniz en yakın elektronik tamircisine gidin ve kulaklığınızı tamire verin. 4 TL gibi makul bir miktara kulaklığınız tamir edilmiş olacaktır.

Peki ya tek tarafı bozuk kulaklık tamiri nasıl yapılır?

Öncelikle bozuk olmasının sebebini bulmamız gerekiyor. Eğer kablodan dolayı bir bozukluk varsa o bölgeyi kesip tekrar aynı bölgeye başka bir kablo lehim yaparsak bu problem ortadan kalkmış olur.

Eğer bozulmanın nedeni hoparlör tarafında ise ilk önce hoparlörün üzerindeki sünger ya da plastik koruyucuları çıkarmamız gerek. Çıkardıktan sonra kulaklığın içini açmamız lazım. Tahminen içindeki kablolar kopmuştur ya da lehimleri sökülmüştür. Lehimleri sökülmüş ise tekrar lehim yapmamız lazım. Kablosu kopmuş ise başka bir kablo lehimleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

tek tarafı bozuk kulaklık tamiri nasıl yapılır

Eğer iki tane tek tarafı çalışmayan A ve B kulaklığımız varsa iki kulaklıktan birini çalışır hale getirebiliriz. Bu yöntem daha kolay olacaktır. A kulaklığının çalışan hoparlörünün kablo kısmından keseriz ve B kulaklığında çalışmayan hoparlörün kablosundan keseriz ve yerine A kulaklığından aldığımız çalışan hoparlörün kablosunu lehimleriz.

Bu yazımızı beğendiyseniz En Çok Satan Kablosuz Kulaklık yazımızı da beğenebilirsiniz.

“Tek Tarafı Bozuk Kulaklık Tamiri Nasıl Yapılır ?” üzerine 1 yorum

  1. Zekiye Sönmez dedi ki:

    Çok teşekkürler işime yaradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar