Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 211 0

Mat Siyah iPhone 7 Şikayetleri

Mat Siyah iPhone 7 kullanıcıları şikayetçi

Apple’ın Mat Siyah iPhone 7 modelindeki sorun kullananların canını sıktı.

Apple, geçen yıl tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilk kez Mat Siyah ve Jet Black renk seçeneklerini sundu. Apple, Jet Black modelinin çizilebileceğini ve kılıf kullanılması gerekildiği hakkında mevzusunda uyarıda bulunmuştu. Ancak bu uyarıyı dinlemeyenlerin telefonları iki ay içinde çiziklere maruz kaldı.

 

Ancak şikayetler Apple iPhone 7’nin Mat Siyah rengi kullanıcılarından da gelemye başladı. Apple Destek sayfalarında şikayetlerde bulunan yazan kullanıcılar, Mat Siyah iPhone 7’nin boyasının yontulmuş ve soyulmuş hale geldiğinden bahsettiler. Çoğu şikayetlere nazaran bu sorun telefonun yan düğmelerinin ve hoparlör ızgarasının tarafındaki küçük alanlarda olduğu doğrultusunda.

 

İlk soyulmuş,  hasar görmüş boya problemleri, Kasım ayında, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın piyasaya çıkmasından averaj 2 ay sonrasında bildirildi. Apple’ın iPhone 7 garantisi normalde kozmetik hasarları kapsamıyor ve bu yüzden boya ile ilgili sorunları keşfeden kullanıcılar büyük olasılıkla cihazlarını değiştiremeyecekler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar