Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 1.716 0

En Çok Satan Kablosuz Kulaklık (Apple AirPods)

Son zamanların teknoloji patlaması ve şüphesiz hepimizin sahip olmak kullanmak istediği ürün Bluetooth Kablosuz Kulaklık en çok satanı ise Apple AirPods


Genel merkezi Hong Kong, Çin’de bulunan Güney Kore, Arjantin, ABD, Hindistan ve Birleşik Krallık olmak üzere neredeyse dünyanın dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Counterpoint Teknoloji Pazarı Araştırma şirketi, yaptığı araştırma sonucunda 2018 yılında 12,5 milyon kablosuz kulaklıklık satışının gerçekleştiğini ortaya koydu.

2018 yılında gerçekleşen kablosuz kulaklık satışlarının %60’ını AirPods’un oluşturması ise Apple’ın, bu sektördeki global market payının ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Silikon Vadisi devi Apple’ı kablosuz kulaklık sektöründe sırasıyla; Jabra, Samsung, JLab ve Bose takip etti.

Kuzey Amerika pazarında fazlasıyla büyük başarılar elde eden Apple AirPods, Avrupa bölgesinde diğer markaların gerisinde kaldı. Yine de bu, AirPods’un en çok tercih edilen kablosuz kulaklık unvanına sahip olmasının önüne geçemedi. Yapılan araştırmaya geçtiğimiz ay içerisinde piyasaya sürülen AirPods 2’nin dahil edilmediği de gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar