Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 320 0

Apple’ın Samsung’dan Esinlendikleri

Bu yazımızda, Apple’ın Samsung’dan esinlendiği ve aldığı teknolojileri sizlerle paylaşıyoruz. Bakalım, Apple, Samsung’dan hangi teknolojileri aldı


Kalem

Samsung’un , 2011 yılında ürettiği ilk Galaxy Note modeli ile kullanmaya başladığı S-Pen, bu serinin fanatiklerinin oluşmasını sağladı. Aradan geçen yıllar sonrasında ise, Apple’ın ilk iPad Pro modeliyle birlikte, tabletinde kaleme yer verdiğini görüyoruz.

Kablosuz Sarj

İkinci bir teknoloji ise kablosuz şarj teknolojisi. Samsung’un 2015 yılından itibaren kullanmaya başlamış olduğu kablosuz şarj teknolojisi, telefon için büyük bir avantaj olmayı başardı. Apple ise 2017 yılında ürettiği iPhone 8 serisi ve iPhone Xmodelleri ile birlikte, kablosuz şarj teknolojisini, markanın fanatiklerinin hizmetine sundu.

AMOLED Ekran

Samsung, kendi panelini üreten nadir firmalardan biri. Yıllardır kullandığı Super AMOLED paneller, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazı kesimlerce de eleştirilere maruz kaldı. Uzun bir süre boyunca IPS panelde ısrarcı olan Apple ise, iPhone X modeli ile birlikte, hem AMOLED ekran kullanmaya başladı, hem de pazardaki en büyük rakibine önemli bir gelir kapısı oluşturdu.

OIS Destekli Kameralar

Galayx Note 8, arka kamerasında çift OIS destekli kameralar ile gelen ilk akıllı telefon oldu. Özellikle video çekenler için hayat kurtarıcı olan bu özellik, Note 8’in video konusundaki başarısını destekleyen en önemli unsurlardan oldu. Apple ise bu teknolojiyi iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri ile takip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar