Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Android telefon nasıl hızlandırılır?

Android telefonunuzun daha hızlı çalışmasını istiyorsanız öncelikle eski, kullanmadığınız uygulamaları silmelisiniz. Uygulama önbellek temizliği yaparak telefonunuzda daha fazla kullanılabilir alan açabilirsiniz. Hafızayı rahatlatmak için video ve fotoğraflarınızı bir bilgisayara yedekleme yolunu seçebilirsiniz. Bu sayede fotoğraflarınız güvenli bir şekilde saklanmış olur ve telefonunuzda kullanmanız üzere büyük bir alan size kalmış olur.


Ayrıca eğer dropbox, google cloud gibi bir bulut sistemi kullanıyorsanız fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz. Son olarak Android tababanlı akıllı telefonunuzda fabrika ayarlarına geri dönerek bir yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Öncesinde dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Eski, kullanılmayan uygulamalar nasıl silinir?

1. Ayarlar uygulamasını seçin. Bu uygulamayı telefonunuzun ekranını yukarıdan aşağı çekerek bulabilirsiniz veya uygulamalar kısmından ayarlar ikonuna dokunabilirsiniz.

Ayarlar

2. Uygulamalar, Uygulamalar&bildirimler veya Uygulama yöneticisinden birini seçin.

Uygulamalar

3.”Tümü” sekmesine geçin.

4. Daha az kullandığınız veya hiç kullanmadığınız uygulamaları bulmak için aşağı doğru ekranı kaydırın. Bu kullanmadığınız uygulamalar arka ekranda çalışıyor ve yer kaplıyor olabilir. Bu, telefonunuzun yavaşlamasına neden olur.

5. Sil üzerine tıklayın. Eğer bu buton aktif değilse akıllı telefonunuza ön yükleme ile gelmiştir ve tamamen silinemez.

6. Eğer sil seçeneği yok ise devre dışı bırakın veya kapatın. Bundan önce güncelleştirmeleri sil seçeneğini de seçebilirsiniz.

7. Bu aşamaları diğer kullanmadığınız uygulamalar için de tekrar edin. Daha çok uygulama kaldırdığınızda telefonda daha fazla yer açılacak ve bu telfonunuzun daha rahat ve hızlı çalışmasına sebep olacaktır.


Bu yazımızı beğendiyseniz “Telefonun pil ömrünü uzatma” yazımızı da tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar