Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 7.665 0

Android Kullanıcılarının Avantajı

Android kullanıcıların en büyük artılarından biri apk uygulamalarıdır. Bununla birlikte örneğin bilgisayarınızda olup fakat play store da olmayan bir uygulamayı telefonunuza veya tabletinize ister usb kablosuyla dilerseniz harici bir bellekle ( micro sd ) yükleme yapıp kullanma avantajına sahip olabilirsiniz. Örneğin bir mimarsınız ve üç boyutlu bir çizim programı kullanıyorsunuz fakat uygulama play store da bulunmuyor bu uygulamayı micro sd kartınıza apk dosyası olarak yükleyebilir ve cihazınızda çalıştırabilirsiniz.


 

AÇIK YAZILIM KODLARI

Android cihazların diğer bir artısı açık kod kullanmalarıdır. Açık kod yazılımları sayesinde eğer uygulama yazılımlarından bir nebze alıyorsanız veya bu konuda kendinizi biraz geliştirebilirseniz kullandığınız cihazın veri tabanında dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

ARTTIRILABİLİR HAFIZA

Çoğumuzun bildiği üzere android cihazların neredeyse tamamı micro sd kartla hafızayı daha da genişletilebilir bunun yani sıra bir ucu normal usb diğer ucu micro girişe sahip flash bellekler kullanımına açıktır.

 

OTG KABLOLARI

Açılımı On-The-Go olan bu kablo sayesinde harici belleğinizi android cihazınıza takabilir artı olarak uyumlu otg kablolar sayesinde cihazınızı oyun konsolu haline getirebilirsiniz.

LENSLER

Sony, canon ve nikon gibir fotoğrafçılık alanında önde olan markaların birçoğu android cihazlara uygun birçok lens geliştirmekte ve bu lensler sayesinde herhangi bir kablolu bağlantı kurmadan direk bluetooth bağlantısı ile android cihazlarınızı profesyonel bir fotoğraf makinesi olarak kullanabilmektesiniz.

 

UYGULAMA AVANTAJLARI

Android cihazların tamamı google play store mağazasını kullanmaktadır. Mağazada birçok uygulama ücretsiz olmakla beraber benzer uygulamalarında fazla sayıda olması kullanıcılara seçenek artısı saklamaktadır. Örneğin bir kullanıcı bir fotoğraf düzenleyici program ararken birden fazla alternatife sahip olabilmektedir.

 

GÖRÜNTÜ PAYLAŞIMI

Screen mirroring, miracast vb. uygulamalar sayesinde android cihazınızda ki görüntüleri kablosuz bir şekilde akıllı televizyonunuza aktarma olanağı sağlayabilirsiniz. Android tabanlı akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızdaki görüntüleri aktarmakla kalmayıp cihazın kamerasını açarak kendinizi ekranda görme keyfini yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar