Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 983 0

Android Cihazlarda Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Andoroid cihazlarda bulunun kilit ekranı özelliğini aktifleştirip şifre girdiniz ancak bir süre sonra şifrenizi unuttunuz. Ne yaptı iseniz bir türlü doğru şifreyi hatırlayıp ekran kilidini açamadınız. Bu durumda yapmanız gereken şey kilit ekranı kurtarma işlemini gerçekleştirmek için gerekli adımları izlemek olacaktır.


 

Kilit Ekranı Şifresini Sıfırlamak İçin Başvurabileceğiniz Birinci Yöntem

 

Android Device Manager (Android Cihaz Yöneticisi) Kullanmak. Android Diva Manager yöntemini kullanmak unutulan şifreyi sıfırlamak için ihtiyaç duyacağınız yöntemlerden en iyisi ve basit olanıdır. Ancak bu yöntemi kullanabilmek için kullanılabilir bir gmail hesabınız olması gerekmektedir. Aktif bir gmail hesabınız var ise bilgisayarınızdan bu bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Verilen bağlantıya tıklama işleminin uygulanmasından sonra sizden mevcut olan gmail hesabınızı açmanız istenir.

 

Gmail hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza yeni ekran kilitlerinizi oluşturma imkânı sunan bir yardım ekranı gelir. Bu ekran sayesinde hatırlamakta güçlük çekmeyeceğiniz yeni bir şifre belirleyip onay vermenizi sağlayacak iki bölme çıkar. Buradan işleminizi kolaylıkla gerçekleştirerek format atma gereği duymadan kilitli ekran sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz. Ayrıca Android Manager üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir diğer şifre sıfırlama yöntemi ise bir kurtarma mesajı oluşturmak ve telefon numarası girmektir. Android Manager üzerinde yapmakta olduğunuz işlemi bitirmek için kilitle butonuna tıklayarak cihazınızın kilidini girmiş olduğunuz yeni şifreyle değiştirebilirsiniz.

 

Kilit Ekranı Şifresini Sıfırlamak İçin Başvurabileceğiniz Diğer Yöntem

 

Android Manager özelliğini kullanabilmek için bir gmail hesabınız olması gerekmektedir. Eğer mevcutta bir gmail hesabınız yok ise geriye yapmanız gereken tek bir seçenek kalıyor. Cihazınıza format atma işlemini gerçekleştirmek. Yani cihazınızı fabrika ayarlarına döndürme seçeneği olacaktır. Ancak bu işlem esnasında bilmeniz gereken en önemli ayrıntı telefonunuzda bulunmakta olan resim, video ve mevcut ayarların tamamen silinerek sıfırlanacağı konusudur.

 

Cihaza göre farklılık gösteren bir yöntem olan fonksiyon tuşlarını kullanarak sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Bunu yapmak için cihaz üzerinde bulunan ses azaltma, home tuşu ve kapatma düğmesini aynı anda basılı tutmak gerekmektedir. Bu işlem esnasında wipe data/factory reset seçeneğine ses açma ve azaltma düğmeleri ile aşağı yukarı hareket ettirerek onay verin. Bir süre sonra cihazınız kendisini ilk aldığınız günkü fabrika ayarlarına geri alacaktır. Böylece android cihazınızdaki şifre sorunu çözülmüş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar