Kapat
Mobil 77 0

5G Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

5G ile Türkiye ne zaman buluşacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dünyayla ortak zamanlı olarak 5G teknolojisine geçmeyi planladıklarını yaptığı açıklamada merakla bekleyen için tahmini tarihi açıkladı.

 

2015 senesinde Türk Telekom’un 172.yıl dönümü etkinliğine katılan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, gündemde 4G ihalesi vardı. Ama tüm dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç zaman kaybetmeyelim sözleri ile birlikte başlayan 5G tartışmalarında ilk soru, doğrudan 5G’ye mi geçeceğiz? Olmuştu.

 

Fakat, o zamanda ve günümüzde 5G Teknolojisinin gelişimi devam ettiği için daha 4G’ye geçmemişken 4G’yi atlayıp 5G’ye geçmek imkansızdı ve 1 Nisan 2016 tarihinde 4,5G teknolojisi hayatımıza resmi olarak girdi.

Tüm GSM operatörleri bir yandan 4.5G’nin çekim alanını, kapsama alanını genişletirken, diğer yandan da 5G için çalışmalarına başladılar.

 

Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bugün yaptığı açıklamada Tüm dünya ile Türkiye aynı zamanda 5G’ye geçiş yapacak dedi.

 

Türkiye, 5G konusunda oldukça hızlı olmaya çalışacak

 

5G teknolojinin gelmesi ile birlikte uygulamaların ve akıllı ulaşım sistemleri için çalışmaların hızlandırılarak bir altyapı kurulacağını vurgulayan Bakan Arslan, 2020’de 5G teknolojisi Türkiye’ye getirilmelidir diyor.

 

Şuan verilere göre Türkiye de 4.5G kullanıcısı olarak 51 milyon kullanıcı bulunduğun belirten Arslan, 5G konusunda artık dünya ile eş zamanlı olarak uygulamayı hedeflediklerini belirtiyor.

 

 

ArifEmre {ArifEmre}

Yakında Burada...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir