Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 409 0

32 Bit Uygulamalar Yeni İOS Sürümlerinde Olmayabilir

iOS 32-bit uygulama desteğine son dedi!


Apple, gelecekteki iOS sürümlerinde 32-bit uygulamalara kapılarını tamamıyla kapatacak gibi gözüküyor. iOS 10.3 beta sürümü ile beraber kullanıcılar 32-bit bir uygulama başlatmak istediklerinde, uygulamanın mobil işletim sisteminin gelecekteki sürümlerinde çalışmayacağı ikazını alıyorlar.

Gelecekteki iOS sürümlerinde 32-bit uygulama desteği ortadan kalkıyor!

Haziran ayında Apple ilk sefer iOS 10 beta sürümünü sunmuştu ve mobil işletim sisteminin, 32-bit bir uygulama çalıştırıldığında sistem performansının etkileneceği ile ilgili ekrana bir ikaz getirdiği fark edilmişti. iOS 10.3 betasında ise, artık bu uygulamaların gelecekteki sürümlerde çalışmayacağı konusunda kalın bir çizgi çeken ileti kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şu anda hemen hemen uygulamaların tamamı 64-bit sürüme sahip ve bu vaziyet çok da kaygıya fırsat vermiyor. Başka bir deyişle bu tarz bir ikazla karşılaştığınız uygulamalar çok daha önceki, unuttuğunuz uygulamalar olabilir.

Apple’ın gelecekteki sürümlerden kastının ise iOS 10.3 veya iOS 10.4sürümlerinden çok, iOS 11 olduğu düşünülüyor. Ek olarak 32-bit kullanan cihazları listelediğimiz yalnızca, A6 ve A6X çiplerini kullanan iPhone 5, iPhone 5C akıllı telefonlar ile 4. nesil iPad tablet gösteriliyor.

Bu manada Apple’ın bu aletler için desteğini, Eylül ayında iOS 11 sürümünü tanıttıktan sonra kesebileceğini de düşünebiliriz. Ek olarak daha fazla ayrıntı, WWDC etkinliğinde de gün yüzüne çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar