Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İş kurmak 1.115 0

İş kurmak istiyorum diyenlere Öneriler..!

İş Kurmanın İncelikleri

Piyasa içerisinde iş kurmak istiyorum mottosu ile yer alan girişimcileri ve girişimci adaylarını bekleyen birçok iş imkanı bulunmaktadır. Öncelikli olarak bilinmesi gereken faktör her iş için inanılmaz ebatlarda ve yüksek ölçeklerde sermaye gerekmediği yönündedir.


iş kurmak istiyorum

Buna göre sermayesiz ya da sıfıra yakın sermaye ile kurulabilecek iş olanakları olduğu da bilinmeli. Aynı zamanda ev ya da araba almak için çekilen ihtiyaç kredilerini iş kurmak için kullanmak da mümkündür.

Kredi notu ortalamanın üstünde olan herkes bu kredi imkanlarından faydalanmaktadır. Aynı zamanda tek girişimcilik yerine ortaklı girişimcilik de tercih edilebilecek iş fikirleri kapsamında ele alınabilir. Bu sayede hem sermaye için bulunması gereken para ikiye bölünür hem de alınacak olan risk tek bir kişinin omuzlarına yüklenmez.

İş Kurmak İsteyenlere Profesyonel Tavsiyeler

İşletmecilik iş kurmak isteyenlerin faydalanabileceği en geniş ölçekli iş kapılarından biri olarak görülmekte. Bunların başında ise kahve kafe açmak fikri ön plana çıkıyor. Son iki – üç yıl içerisinde şehir ve bölge fark etmeksizin açılan kahve odaklı kafeler çok iş yapmakta ve müşteri akınına uğramakta. Açılacak olan kafelerde yerli olduğu kadar yabancı kahve tatları da bulunmalıdır.

Özellikle Endonezya ve Brezilya gibi ülkelerin kahveleri toplu halde ithal edilip burada çekirdekleri ile birlikte satılmalı, müşterilere alışık oldukları ve talep ettikleri kahve lezzetleri sunulmalıdır. Sermaye için de çok büyük bir pay gerektirmeyen bu iş garantisi bol olan bir iş türüdür. Bunun dışında ise ev merkezli yemek işi de son zamanların en popüler iş fikirlerinin arasında gösterilmekte. Ev mutfağını bir endüstriyel mutfağa çevirip çeşitli lokantalara ve aş evlerine satmak sıfır sermaye ile kurulabilecek en nadide işler arasında bulunuyor.

İnternet ortamı da sonsuz olanaklara ve geniş açılımlara sahip bir başka girişimcilik merkezi. Örneğin bir e-ticaret sitesine kaydolup ya da kendi ticaret siteni açıp çeşitli ürünlerin alım satım işlerini yapmak iş kurmak isteyenlere verilebilecek en parlak fikirler arasında iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Son olarak eşya taşımacılık işi ve 2. el eşya alıp satan bir dükkan açmak da günümüz iş fırsatları arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar