Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 1.091 0

YOUTUBE PREMİUM

YouTube Premium nedir? YouTube Premium nasıl kullanılır? YouTube Premium Türkiye’de ne zaman olacak ? Detayları sizin için derledik. Keyifli okumalar.


Youtube Premium Görseli
YouTube Premium Türkiye

YouTube bazı özellikler bakımından kullanıcıları çıldırma noktasına getiriyor. Bu özelliklerin çoğunu tahmin edebilirsiniz. Fakat birkaçını da biz ekleyelim.

Youtube Reklam Yoğunluğu

Çoğu zaman izlediğiniz videoda sürekli olarak çıkan reklamlar can sıkıcı olmaya başlamıştı. Özellikle son dönemlerde bu olay daha da yoğunlaştı. Youtube, diğer birçok internet hizmeti gibi tüm gelirlerini reklamverenlerden elde ediyor. Bu durumda da bize sunduğu hizmetin karşılığı olarak reklam izlememiz veya reklamlara tıklamamamız isteniyor.

İşte Youtube Premium aylık üyelik gibi çalışacak ve ödeme yaptığınız sürece izlediğiniz videonun aralarına can sıkıcı reklamlar girmeyecek. Bu durumun youtuberları etkileyebileceği ve gelirleri ciddi mikarlarda düşürebileceği düşünülüyor.

Youtube Arka Planda Oynatmama

Hepimizin bildiği gibi YouTube’da video izlerken veya müzik dinlerken başka bir uygulamada işlem yapmak şimdilik ek uygulamalar haricinde mümkün değil. Bu duruma da YouTube Premium özelliği ile çözüm getiriliyor. Premium üyeliği olanlar YouTube’da video açıkken başka uygulamada işlem yapabilir veya tuş kilidi kapalı olan telefonda da video izlemeye veya müzik dinlemeye devam edebilecekler.

YouTube Music Premium

YouTube Music ile birlikte tıpkı diğer müzik uygulamaları gibi (Spotify, İmusic) istediğiniz şarkıları kesinti yaşamadan ve reklam olmadan dinleyebileceksiniz. Tabii ki bu da bir ücrete tabi olacak. Unutmadan söyleyelim müzik indirme ve internetin olmadığı yerde listenizi dinleme özelliği de aktif olacak.

YouTube Originals

Bu girişimle ise YouTube, film ve dizi içerik sağlayıcılarına rakip olmaya hazırlanıyor. Tıpkı Netflix gibi kendi içeriklerini üretecek veya yapım satın alacak olan YouTube piyasayı domine etmeye hazırlanıyor. İçeriklerini kurulduğu günden bu yana kullanıcılarından edinen YouTube, bu konuda diğerlerinden farklı bir girişimle ortaya çıkabilir. Tüm detayları bu sistemin oturmasından sonra belli olacaktır.

YouTube Premium Türkiye’ye ne zaman gelecek ?

Bu konuda YouTube tarafından yayınlanmış herhangi bir açıklama yok fakat YouTube Premium Türkiye sayfasının açılmış olması çok yakın zamanda sistemin kullanılacağını bize gösteriyor. Konu ile ilgili açıklama yapıldığı zaman buradan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz YouTube’a rakip olmaya hazırlanan instagramın yeni video özelliği yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar