Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 143 0

YouTube Mobil Canlı Yayın

YouTube mobil canlı yayın aracını daha geniş bir gruba açıyor

YouTube mobil canlı yayın mevzusunda Facebook ve Twitter’ın arkasında kalmış durumda. Ancak çevrim içi video devi, bu durumu değiştirebilmek için ilk ciddi adımlarını atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl mobil canlı yayın aracını kısıtlı bir grubun kullanımına sunan YouTube, yakında bu aracı 10 binden fazla abonesi bulunan kanallara açacağını duyurdu. Genişleme, 10 binden fazla abonesi bulunan tüm kanalları kapsamayacak. Ancak YouTube’un popüler kanallarının bu imkandan faydalanması muhtemel görünüyor.

 

Aracın işleyişinde ise herhangi bir değişim yapılmış değil. Daha önce olduğu benzer halde yayıncılar yayın başlığı belirleyebilecek, canlı sohbeti açabilecek veya kapatabilecek, abonelerine yayın için bildirim gönderebilecek. Yayın dikey veya yatay mod da gerçekleştirilebilecek ve mesajlar ekranda baloncukların içinde görünecek.

 

Facebook Live ve Periscope kullananlar için YouTube’un mobil canlı yayın aracı farklı bir özellik vadetmiyor. Google’ın bu aracı dağıtmakta neden bu kadar geciktiği ise hemen hemen bilinmiyor. YouTube ekibinden meydana getirilen açıklamada, canlı sohbetin yavaşlatılması ve daha iyi bir yayın kalitesi için çalışmaların gerçekleştirildiği açıklandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar