Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 722 1

PDF’den Word belgesine dönüştürme

PDF; portable document format’ın kısaltılmış halidir. Yani bir yerden başka bir yere tek dosyalar halinde platform arası taşınabilir ve yazdırabilir belgeler oluşturabilmek amacıyla üretilmiş sayısal dosya biçimidir.


 

İnternet üzerinden indirilen dökümanların çoğu PDF uzantılıdır. Her zaman bu dosyaları düzenlemek mümkün olmuyor. Oluşturucusuna göre düzenlemek hiç mümkün olmadığı gibi kilitlenen dosyaların üzerinde kopyalama bile yapısı söz konusu değildir. Böyle sorunlar için PDF çeviriciler ideal bir seçimdir. Çünkü hiç bir programa ihtiyaç duymadan PDF dosyalarını rahatlıkla düzenleyerek,  Word dosyalarına dönüştürülebilir.

PDF dosyalarını Word vb. gibi dosya formatlarına veya Word gibi dosyalarına PDF formatına çevirebilme işini yapan programa da

pdf dönüştürücü denilir.

 

Atık çok sayıda kitap alarak her zaman yanınızda taşımak ve okuma ihtiyacı olduğunda her zaman okunması da mümkün olmuyor. Çünkü kitaplar boyut ve ağırlıkları bakımından taşımak insanlara bir işkence haline dönüşüyor. PDF formatları taşınabilir belge biçimi adlı format bu işkenceye son veriyor.

 

PDF dosyalarını açabilmek için ücretsiz programlar vardır. Bu programları yükleyerek PDF dosyalarını problemsiz şekilde görüntüleyebilirsiniz. PDF dosyaları her platforma da basılarak izlenebilir olduğu gibi güvenlidir. Ayrıca program geniş program desteği ve Adobe PDF dosyalarının orijinal gibi göstererek kaynak belgelerin içerdiği bilgiyi içermektedir. Bunun yanı sıra internet hizmeti sayesinde her yere mail ve benzeri araçlar ile karşı tarafa gönderebilme imkânı sağlamaktadır.

 

Ayrıca platform bağımsız okunabilmekte ve dosya içerisine her yerden ekleme i yapabilme olanağı bulunmaktadır. PDF dosyalarının avantajlarından birisi de birden fazla dökümanları tek bir şekilde gönderebilme ve diğer dosya formatlarına sorunsuzca çevirebilme olanağı sunmaktadır.

 

En iyi PDF dönüştürücü programlarından bazıları şunlardır;

 

– PrimoPDF

– DoPDF

– CutePDF

-Solid Converter PDF

– Total PDF converter

 

“PDF’den Word belgesine dönüştürme” üzerine 1 yorum

  1. Barış dedi ki:

    İşim gereği bazen pdf yi word’e çeviriyorum. Bu işi online yapmak isteyenler pdf2doc . com adresini kullanabilirler. Ama bazen sorunlu olabiliyor dediğiniz programlardan birine bakayım. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar