Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 814 2

Opera’dan Yeni Tarayıcı Konsepti

81.8% Ortalama Puan

Opera Neon

Opera halen üzerinde çalıştığı internet tarayıcısını kullanıcılarına dağıttı geleceğin tarayıcı diye bahsedilen Opera Neon şimdiye kadar kullandığımız tarayıcılardan oldukça farklı ve bizde test ettik.

Yenilikçilik
%90
Tasarım
%94
Kullanım
%88
Çerçeve Genişliği
%55

Opera halen üzerinde çalıştığı internet tarayıcısını kullanıcılarına dağıttı geleceğin tarayıcı diye bahsedilen Opera Neon şimdiye kadar kullandığımız tarayıcılardan oldukça farklı.


Windows ve Mac için ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Şimdiye kadar kullandığınız tarayıcıların hepsini unutun çünkü yeni bir tasarımla karşımıza çıkıyor şimdiye kadar alıştığımız o sekme sistemi Opera Neon ile birlikte tarihe karıştı , açık olan sekmeler dikey bir şekilde sayfanın sağ tarafında sıralanıyor aslında oldukça hoş olduğunu söylemem gerektiğini düşünüyorum.

Günümüzde ki internet tarayıcılarının neredeyse hepsi birbirine benzerken böyle çıkış yapmış bir tarayıcı kullanıcıların dikkati çekmiş olmalı tasarım ve yenilikçi havası ile bizden puanları alıyor.

Eski Opera Tarayıcısında’da gördüğümüz YouTube videoları ile ilgili özellik burada’da karşımıza çıkıyor.

YouTube’dan açılan bir video daha sonrasında başka bir sekmeye geçtiğimizde video durumunu sol üstten takip edebiliyoruz istersek durdurabilir hatta baştan başlatabilirsiniz.

Neon’da internette gezerken resimleri kolayca kırpıp paylaşmamıza olanak sağlayan özellik dikkatimizi çekiyor Neon hakkında hep olumlu olan özelliklerden bahsettik ama Chrome kullanan arkadaşlarımız bilirler Chrome mağazasında gerçekten Tarayıcı kullanırken tarayıcı deneyimimizi kolaylaştırıcak bir sürü eklenti bulunmakta Neon’da ise bu şuan mümkün değil.

Neon tarayıcısının sadece bir konsept çalışması olduğu ve Opera Tarayıcısının yerini almayacağı da açıklandı ama Neon’da çıkan özellikler Opera Tarayıcısına’da ilerleyen zamanlarda geliceği duyuruldu.


“Opera’dan Yeni Tarayıcı Konsepti” üzerine 2 yorum

  1. emir balın dedi ki:

    Tarayıcı düşünce olarak çok güzel olmuş ama tabiki herşey gibi gelişmesini bekliyor olacağım güzel tasarım beğendim

  2. Özkan dedi ki:

    Tasarım olarak bakıldığında çok güzel olmuş. Hız bakımından chrome’dan üstün olduğunu sanmıyorum. Ama şu var ki Chrome bazen bellek kullanımını abarttığı için bazen başka tarayıcı kullanmaya itebiliyor. Chrome kullanıcısı olarak alışmam biraz zor oldu biraz kullandım ve pek ahım şahım bir özellik göremedim. Bir süre daha opera kullanmayı düşünüyorum bakalım alışabilecek miyim bilmiyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar