Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 1.108 0

İnternetten Video İndirme

İnternetten Video İndirme

Online video endüstrisi hiç şüphesiz çağımızda akıl almaz bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Örneğin Brandwatch verilerine göre her bir gün yaklaşık bir milyon saat video izleniyor YouTube üzerinden. Benzer şekilde, her bir dakikada YouTube’a yüklenen video süresi yaklaşık 400 saat. Peki bu videoları indirme işlemi nasıl yapılır?


Video denilince akla ilk gelen YouTube olsada iş tabi ki burada bitmiyor. Günümüzde Facebook, Twitter gibi daha farklı birçok kaynaktan video yükleyip görüntüleyebiliyoruz. Çevrimiçi dünyada bu kadar video ile ilgili yaşarken ne yazık ki birçok kaynak sağlayıcı bu videoların indirilmesine izin vermiyor. Bazı sitelerde daha sonra izlemek üzere işaretleme “Bookmark” özelliği olmasına rağmen internetten video indirme ve çevrimdışı durumdayken izleme özelliği hemen hemen hiç bir kaynakta bulunmuyor.

Peki bu durumda ne yapabiliriz? Sadece çevrimiçi olduğumuzda mı video izlemek zorundayız? Tabiki hayır. Videoları indirmek için birkaç alternatif mevcut. Bu yazımızda en güvenilir bulduğumuz yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Birçok kullanıcının tahmin edebileceği gibi video indirmek için bir üçüncü parti yazılımlar kullanmak. Bu durmda birçok sakınca ile karşılaşıyoruz çünkü birçok aldatıcı yazılım ve çevrimiçi video dönüştürücü site mevcut. Bazı güvenilir olanlar ise üyelik ve ücret istiyor. Ücretsiz olarak indirdiğiniz bir yazılım size kötü bir sürpriz yaparak “pro” versiyon almanız gerktiğini, aksi halde sadece birkaç basit özelliğini kullanabileceğinizi söyleyebilir. Lafı çok uzatmadan sizin için derlediğimiz internetten video indirme çözümlerine geçelim;

Peki İnternetten video nasıl indirilir

1. Bedava web video indirme servisleri

+Bir yazılım yüklemeye ihtiyacınız yok,

+Kullanması kolay,

+Ücretsiz

-Genellikle video indirebileceğiniz kaynaklar çok sınırlı

Ücretsiz olan bu web servisleri sadece indirmek istediğiniz video URL’sini kopyalayıp belirtilen yere yapıştırmak kadar kolay kullanılıyor. Fakat ne yazık ki birçok reklam ve pop-up’lar canınızı oldukça sıkabilir.

Bizim tavsiye ettiklerimiz;

CLIPCONVERTER

Çok kolay bir kullanma arayüzüne sahip olan sitede YouTube ve Vimeo gibi en popüler video kaynaklarından video indirebilirsiniz.

video indirme sitesi
https://www.clipconverter.cc/tr

OLINEVIDEOCONVERTER

Hemen hemen clipconverter ile aynı özelliklere sahip bu site ek olarak farklı birkaç kaynak sitede daha çalışıyor. Fakat bu ikisi de sosyal medyada çalışmıyor.

video indirme sitesi
https://www.fbdown.net

TWITTERVIDEODOWNLOADER

Tahmin ettiğiniz üzere Twitter videolarını indirmek için kullanabileceğiniz bir site.

video indirme sitesi
http://twittervideodownloader.com/

2. Tarayıcı eklentileri

+ Hızlı ve kolay yükleme,

+ Kolay kullanım,

– Genellikle özellikler kısıtlı.

Muhtemelen video indirmenin en kolay yolu tarayıcı uzantısı kullanmak. çok kolay bir şekilde kurulumu yapılıp kullanılabilir.

Ana problem çok kısıtlı kullanım alanlarının olmasıdır. Chrome mağazasından indirilen her eklenti otomatik olarak YouTube engellidir. Yani YouTube videoları indiremezsiniz.

VIDEO DOWNLOAD HELPER

Bu eklenti Chrome ve Firefox için en iyi çözüm olabilir. Güzel ve kolay kullanıma sahip bir arayüze sahiptir. Eğer YouTube videoları indirmek istiyorsanız bu eklentiyi Firefox üzerinden kullanmalısınız.

Safari: Safari üçüncü parti eklentilerine izin vermemektedir.

3. Masaüstü Uygulamaları

-Kurulum gerektirir,

+Birçok özellik sunar,

+En iyi kullanıcı tecrübesi,

+Destekli kaynak site fazlalığı.

4K VIDEO DOWNLOADER

İncelediklerimiz arasında açık ara en iyi uygulama 4k video downloder. Hızlı ve kolay kurulum, kullanıcı dostu arayüz ve birçok özellik sunmakta. Ne yazık ki ücretli özellikleri bulunmakta. Bir sefere mahsus olarak 20 Euro gibi bir ücret ödemelisiniz kullanabilmek için. Fakat ücretsiz versiyonu işinizi çoğu zaman görecektir.

İnternetten video indirme yazımızı beğendiyseniz Youtube video ve mp3 indirme yazımızı da beğenebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar