Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 1.588 2

İnternetin Faydaları

 

İnternet, tüm dünya üzerinde birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu yaygın ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. 1997 den itibaren 20.000.000′ u aşkın bilgisayarın bağlı olduğu çok büyük bir bilgisayar ve iletişim ağıdır. Kişilerin farklı konularda fikirlerini serbestçe beyan ettikleri ortamları barındıran bir demokratik platformdur. Bu ve daha fazla tanımlar zaten internetin nasıl bir güç olduğunu söylemeye yeterlidir.


 

İnternetin Faydaların Nelerdir?

 

Günümüzde herkesin cebine kadar giren bu teknolojinin oldukça faydası vardır. Bunlardan en önemlisi olan sosyal kullanımdır. Günümüzde Facebook, Twitter, İnstagram vb. gibi yazılımlar sosyal ağlar olarak kullanılan insanların gün içinde duygu, düşünce ve herhangi bir andaki bilgilerini paylaştıkları yerlerdir. Artık yakınlarınız, arkadaşlarınız, dostlarınız. Kimi tanıyorsanız bu ağlardan güncel ve anında ulaşabiliyorsunuz. Bu internetin mükemmel bir yararıdır, çünkü insanın güncel şeylere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

 

Bir diğer önemli yarar ise iş hayatında insanların birbirlerine e-posta, dosya, veri göndermeleri için kolaylık sağlar. Milyonlarca veri yığınının olduğu internet servisleri vardır ve insanlar birbirlerine sürekli bir şeyler gönderir.

 

Evden alış-veriş, haber, gazete servisleri, radyo televizyon servislerine internetten ulaşabiliriz. Yiyecek, içecek, giyim, elektronik gibi ihtiyaçlarımızı bir tıkla ayağımıza kadar getirebiliyoruz. Bedenini bildiğimiz bir kıyafeti veya bir ayakkabıyı ufak bir işlemle elimize kadar getirtebiliyoruz. Yemek yiyeceğimiz zaman evde hiçbir şey olmayabiliyor. Hızlı bir şekilde internet üzerinden sipariş verip bu ihtiyacımızı da giderebiliyoruz. Ya da gündemden haberdar olmak için birçok internet sayfasına girip ülkemizi hatta dünyada olup bitenlerden haberdar olabiliyoruz.

 

Ayrıca eğitim ve bilgisayar ile ilgili birçok yazılım hakkında bilgi edinip eğitimlere katılabiliyoruz. Kısaca insan hayatını kolaylaştıran bir sistem olan internet gün geçtikçe çok aktif olarak kullanılıyor ve insanlığın aydınlanmasından oldukça büyük önem arz ediyor.

 

 

 

“İnternetin Faydaları” üzerine 2 yorum

  1. Gezilecek Yerler dedi ki:

    İnternetin faydalarından en önemlisi, doğru ve güncel bilgiye ücretsiz ve anında ulaşabilme imkanı. Yurt dışı seyahatlerde olsun, Türkiye’de görülecek yerlerde olsun internet üzerinden yapılan araştırmalarda gerçekten eşsiz kaynaklara; mesela gezi bloglarına ulaşmak mümkün. İnternet üzerinden blog yazarlarıyla yorumlaşmak da oldukça kolay bir iletişim rahatlığı sunuyor.

  2. ayhan ipnikçi dedi ki:

    çok güzel TEŞEKKÜRLER TEKNOSANAL teşekkürler İNTERNET …=)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar