Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 1.000 0

Firmanızı Sosyal Medyada Tanıtmalı Mısınız?

Hızla gelişen teknoloji sosyal medya platformlarının artmasına ve en üst düzeyde rağbet görmesine sebep olmuştur. Özellikle ülkemizde akıllı telefon kullanım oranlarının artmasına bağlı olarak sosyal medya kullanımı her geçen gün hızla insan yaşamındaki yerini sabitlemeye başlamıştır. Yediden yetmişe herkes gününün bir kaç saatini sosyal medya hesaplarında örneğin facebook, twitter ve instagram hesaplarında harcar konuma gelmiştir.


 

Firmaların en temel hedeflerinden biri insanlara doğrudan ulaşmak olduğunu hesaba katarsak günümüz dünyasında sosyal medyanın en önemli araçlardan biri olduğu söylemekte fayda var. Normal bir internet sitesinden ziyade sosyal medya hesaplarına belirli bir prosedür sonrasında yasal yollardan verilen reklamlar vasıtasıyla firmalar insanlara yani hedef kitleye rahatlıkla ulaşabilmekte ve bunun yanı sıra gelen olumlu veya olumsuz eleştirilere rahatlıkla en kısa yoldan cevap verebilmektedirler.

 

Diğer önemli bir husus ise firmaların ürünlerinin sosyal medyada tanıtılması firmaların bilinirliğini artırmakta ve insanların hafızasında yer etmektedirler. Özellikle sosyal medya hesaplarında firmaların kendilerini tanıtmalarından elde edilen diğer bir avantaj ise insanların sosyal medya hesaplarında gezinirken firma hakkında verilen bir tanıtım yazısı ve reklam sayesinde bilgi sahibi olmaları, detaylıca göz gezdirmeleri, firmalar hakkında yöneltilen olumlu veya olumsuz eleştirilere anında ulaşmalarıdır.

 

Her firmanın muhakkak bir resmi internet sitesi mevcuttur fakat sosyal medya yoluyla verilen tanıtım yazılarına bakarsak en iyi bilgi edinme yolu şüphesiz sosyal medya hesaplarıdır. İnsanlar sosyal medya platformları sayesinde firmaların varlığından, sektörlerinden, bağlı bulundukları pazarlardan, iş sahasından haberdar olmakta ve ikinci bir adım olarak da resmi internet sitelerine yönelmektedirler.

 

Örneğin giyim sektöründe veya elektronik sektörde varlığını sürdüren bir firmayı ele alırsak tüketicilerin sosyal medya hesaplarında gezinirken firmalar hakkında bilgi sahibi olmaları firmaların gelecekteki kar marjına pozitif yönde etki etmektedir. Bu sebeple firmanızı sosyal medyada tanıtmalı mısınız? sorusuna verilecek cevap evettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar