Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 300 0

ABD VE ÇİN ARASINDAKİ ASIL SAVAŞ 5G

Çin ve Abd arasında son zamanlarda kızışan ekonomik yaptırımları ve restleri beraberinde getiren krizin asıl odak noktasında 5G teknolojisi var. Nasıl mı ? İşte cevabı.


5G teknolojisi o kadar güçlü ki hayatımızın hemen her alanına girmeye hazırlanıyor. Giyilebilir teknolojiler ve otonom yaşam sistemleri gibi birçok noktayı içerisine dahil edecek olan teknoloji, dolayısıyla devlerin savaştığı bir arena haline geldi. Bu işe şimdilerde Huaweii üzerinden yürünmesinin sebebi de şirketin bu yönde birçok atılımının olması.

Amerika ve Çin 5G Savaşları
5G Savaşları

Amerika’nın bu konuda endişeleri çok fazla. Ulusal güvenlik açıkları 5G ile bu teknolojiyi sunacak dev bir şirketin eline geçeceğinden endişe ediliyor. Bu noktada ABD, Çin ile yakın bir şirketin bu pazarı eline geçireceğinden korkuyor.

Daha bir kaç sene öncesine kadar Dünya’da neredeyse adı bile duyulmayan Huaweii, bu pazarda önemli atılımlar yaptı ve ABD bu konuda endişeli. Yaptırımların ve Huaweii’nin Amerika pazarından dışlanmasının asıl sebebi de böylece ortaya çıkıyor.

5G yarışını kazanan ülke olmak isteyen ABD, bu pazarın en önemli atılımcısı olan ve Çin’e yakın olan bir şirketi egale etmeye çalışıyor. Bu noktada ABD başkanı Trump olaya direk müdahil oluyor ve kriz küresel çapta büyümeye devam edecek gibi gözüküyor.

Bu konuda değerli fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar