Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 264 0

Video Düzenleyici

Youtuber olmak isteyen gençlerin video düzenleyici hakkında  hangi video düzenleyici kullanmasını içeren Youtube için video düzenleyici içeren yazıdır.

Merhabalar arkadaşlar herkesin bildiği üzere ülkemizde youtuber olmak her gencin hayali ve youtuber olmak için öncelikle video düzenlemeyi bilmek lazım video düzenlemek için program olarak herkesin kullandığı enes baturun,kafalar kanalın olmak üzere.
Adobe Premiere tanıtmak istiyorum  eğer çok talep olursa bunun ilgili dersler ve anlatım yapabiliriz teknosanal ailesi olarak

 ADOBE PREMİERE DETAYLARI

Premiere şablonu, bir sonraki slayt gösterinizi oluşturmak için mükemmel olan, kullanımı kolay, HD çözünürlüklü bir projedir. Bunu kullanmak için açın, medyanızı içeri aktarın, metni değiştirin ve işiniz bitti. Bugün Promosyon şablonunu kullanarak harika animasyonlu bir slayt gösterisi oluşturun.

Görünüm oluşturmak için görünümü bölme

Bir görüntüyü renk derecelendirmesinden önce ve sonra şeklinde karşılaştırmak için program monitörü ekranınızı yatay ya da dikey olarak bölün veya tam ekran görüntüleri yan yana görüntüleyin.

Çekim karşılaştırması ve renk uyumu

Tek bir tıklatma ile cilt tonlarını korurken bir dizi çekimde iki farklı çekimin görünümünü karşılaştırın ve renkleri eşleştirin. Yapılan tüm değişiklikler kullanıcı tarafından görülebilir ve erişilebilir; ayrıca gerektiğinde ileri seviyede değiştirilebilir.

Lumetri Color’ı açma/kapatma ve sıfırlama

Doğrudan Lumetri Color panelinden seçili bir çekime yönelik etkin Lumetri Color efektini kolayca açın veya kapatın. Tek bir tıklatma ile bir çekime yönelik tüm Lumetri Color panel seçimlerini sıfırlayın.

Arka plandaki müziği otomatik kısma

Müziğin ses seviyesi; diyalog, ses efektleri veya diğer ses klipleri algılandığında otomatik olarak daha düşük bir değere ayarlanabilir ve böylece miksteki her noktayı manuel olarak ayarlama ihtiyacı ortadan kalkar.

Hareketli Grafik şablonları için sezgisel tarayıcı

Daha iyi bir göz atma ve yönetme deneyimi; ihtiyacınız olan şablonu hızlıca bulabilmeniz için Hareketli Grafik şablonlarını yerel şablonlar klasörünüzde, Creative Cloud Libraries’te veya doğrudan Temel Grafikler panelinde Adobe Stock’ta evrensel olarak aramanızı ve önizlemenizi sağlar.

Hareketli Grafik şablonlarıyla çalışmanın daha iyi yolları

Geliştirilmiş bir arabirim ve yeni kontroller; 2B konum, döndürme ve öğelerin ölçeğini ayarlama da dahil olmak üzere, After Effects’te oluşturulan Hareketli Grafik şablonlarını özelleştirmeyi kolaylaştırır. Grafiğin metin katmanlarını Program Monitörü’nde tıklatarak düzenleyin.

Şekil ve metin katmanları için degrade desteği

Degradeleri kullanarak görsel olarak daha ilginç grafikler oluşturun. Temel Grafikler panelinde bir şeklin renk örneğini tıklatın; ardından Düz, Doğrusal Degrade veya Radyal Degrade dolgu türlerinden birini seçin. Degradenizin açısını, renk duraklarını ve orta noktaları doğrudan Program Monitöründen düzenleyin.

Hareketli Grafik şablonları için klibi değiştirme

Zaman çizelgesindeki bir şablonu After Effects’ten güncellenmiş bir sürümle değiştirmek için Alt/Option + tuşunu basılı tutun ve yeni yedek şablonu mevcut şablonun üzerine sürükleyip bırakın. Şablonun projede kullanıldığı her yerde güncellenmesi veya bir örneğe sınırlandırılması arasında seçim yapabilirsiniz. Mümkün olduğunda özelleştirmeleriniz korunur.

Temel Grafikler panelindeki grafik katmanları için animasyonu açma ve kapatma

Temel Grafikler panelindeki simgelerini tıklatıp ardından özelliği panelde ayarlayarak veya grafik katmanını doğrudan Program Monitöründe düzenleyerek Konum, Döndürme, Bağlantı Noktası, Ölçek ve Saydamlık ayarları için animasyonda geçiş yapma özelliğiyle daha hızlı hareket edin. Oynatma kafanızı hareket ettirdiğinizde özellikte yaptığınız değişiklikler anahtar kareler olarak kaydedilir.

Sürükleyici Monitör

Adobe Immersive Environment içindeki bu yeni panel, çekim alanının küresel olarak tam görünümünü sağlar ve kafaya takılan ekrandaki mevcut görünümü döndürmek için kullanılabilir.

Windows Karma Gerçeklik için destek

Windows Karma Gerçeklik kulaklıkları ve denetleyicileri artık Windows’da Adobe Immersive Environment ile birlikte kullanılabilir. Bu, kullanıcılara VR 360 içeriğini düzenlemek ve incelemek için daha geniş bir donanım yelpazesi sunar.

Ekip Projeleri için geliştirilmiş destek

Geliştirmeler arasında kolaylaştırılmış bir davet süreci, çalışma ortakları için gelişmiş izleme, daha iyi proje yönetimi, projelerinizin salt okunur sürümlerini görüntüleme ve çok daha fazlası bulunur.

Zaman Kodu Paneli

Zaman Kodu Panelinde daha fazla görüntüleme seçeneğine göz atın ve Giriş/Çıkış, Süre, Mutlak TC, Kalan TC ve Kaynak TC gibi farklı bilgileri gösterin.

Video Sınırlayıcı

Video içeriğinizi SMPTE ve EBU standartları da dahil olmak üzere yayın özelliklerini karşılayacak şekilde sınırlayın. Lumetri Color ile çalışırken çekim başına efekt olarak kullanın veya dışa aktarırken tüm sekansı sınırlandırmak için çıkış efekti olarak ekleyin.

Sekans işaretleyicilerini kopyalama ve yapıştırma

Renk, not, süre gibi tüm işaretleyici bilgilerini korurken bir veya daha fazla klibin taşınması sırasında aslına tam uygun Sekans işaretleyicilerini kopyalayın ve yapıştırın.

Yeni format desteği

Desteklenen yeni formatlar şunlardır: Sony X-OCB (Venice) için Camera RAW ve Canon Cinema RAW Light (C200).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar