Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 625 0

Koton neden boykot ediliyor

Yıllardır ülkemizde ve yurt dışında ticari faaliyetlerini başarıyla sürdüren Koton markası son günlerde çalışanlarını haksız yere işten çıkarmalarıyla gündeme gelmiştir. Peki bu işten çıkarmaların asıl nedeni nedir ?


Sosyal medyada da gündeme gelen ve twitter da #KotonBoykot etiketiyle başlatılan kampanya sayesinde insanların öğrendiği bu durumun aslı tam olarak bilinmemekteydi. Bir kullanıcının Koton markasının avukatlığını yaptığı firmanın çalışanlara gönderdiği tebligatı paylaşmasıyla olayın gerçekliği ve vehameti daha çok ortaya çıktı.

Koton markasının çalışanlarına gönderdiği tebligat.
Koton markasının çalışanlarına gönderdiği tebligat.

Bu tebligat sayesinde ortaya çıkan haksız durum tüm hukukçular tarafından kabul görmüş durumdadır. Bir çalışan sosyal medyada bir hesabı takip etti diye veya gönderilerini beğendi diye işten çıkarılabiliyorsa geldiğimiz nokta gerçekten çok parlak değil.

Her mecrada haklarını arayacaklarını belirten 300 civarında Koton mağduru, bu konuda seslerini daha fazla duyurmak istemektedirler. Biz de bu noktada duruma sessiz kalamadık ve evlerine 3 kuruş maaş götüren bu insanlarımızın sesini kendi çapımızda duyurmak istedik.

Yorum kısmı tartışma ortamı için siz değerli okuyucularımıza her zaman açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar