Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 471 0

Dropshipping Nedir ? Nasıl Yapılır ? Dropshipping Eğitimi

Dropshipping Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde, online platformlar aracılığıyla evden dışarı çıkmadan herhangi bir ürünün satın alınması mümkün olmaktadır. Çok sayıda farklı firmanın ürünleri dilenen sıralama ve filtreleme yöntemiyle hızlı şekilde bulunabilmektedir. Satın alma işlemi için kredi kartı, kapıda ödeme, banka hesabına havale ya da eft yöntemlerinden biri tercih edilebilmektedir. Ödemenin gerçekleştirilmesinin ardından ürünün teslimat adresine gelmesi beklenmektedir.

Aracılarla Yapılan Satışlar

Dünya çapında milyonlarca tüketici için oldukça avantaj sağlayan online alışveriş yönteminde her zaman üreticinin kendisinden ürün satın almak söz konusu olmamaktadır. Bazı durumlarda üretici ve satıcı aynı kişi ya da kurum olmaz. Bu halde, satıcı satılan ürünün fiyatının üzerine belli bir miktar kar ekleyerek kullanıcıların ürüne ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sistemle çalışan çok sayıda internet platformu bulunmaktadır. Sisteme dropshipping adı verilmektedir. Pek çok farklı üretici tek bir platformda birleşebileceği gibi tek bir üreticinin imal ettiği ürünler de bir platform kanalıyla tüketiciyle buluşturulabilir.

Dropship Sistemi Nasıl Hayata Geçirilir?

Not : Dropshipping Amazon ile daha kolay yapılır. Dropshipping eğitimi izleyerek sizde hemen dropshipping yapmaya başlayabilirsiniz.

Sistemin kurulabilmesi için herhangi bir kısıtlama yoktur. Online ortam üzerinde dileyen herkes üretici firma ya da kişilerle anlaşma sağlayarak satış yapmaya başlayabilmektedir. Ticari bir faaliyet olması nedeniyle bu yöntemin de riskleri bulunmaktadır. Üreticilerle anlaşamamak ya da üretici bulamamak gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Öncelikle internet ortamında bir alana sahip olunması gerekmektedir. Site açıldıktan sonra ürünlerin fotoğrafları çekilerek, ürünlerle ilgili detaylı bilgiler yazılmalıdır.

Tüketiciler, olabildiğince güvenilir ürünler almak istemektedir. Son olarak, karmaşık olmayan bir ödeme sayfasına yönlendirme yapılmalıdır. Uzun süren ödeme sayfası tüketicilerin satın almadan vazgeçmesine neden olabilmektedir. Tüm bunların doğru şekilde yapılabilmesi için sosyal medya yöneticisiyle birlikte çalışılması gerekebilir. Dolayısıyla ilk aşamada çeşitli harcamalar yapılacaktır.

Satış Teknikleri Nelerdir?

Dijital platform üzerinde kurulan site, ürünlerin tüketiciyle buluşturulduğu ortam olacaktır. Bu nedenle, sitenin adresinin akılda kalıcı olması, farklı kanallardan reklamının yapılması, ürün imal edenlerin tanınıyor olması, sitenin ilgi çekici olması gerekmektedir. Bunun yanında belirli dönemlerde düzenlenen kampanyalar ya da fırsatlar tüketicilerin ilgisini çekecektir. Ürün fotoğraflarının ürünlerin tüm özelliklerini yansıttığından emin olunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar