Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 457 0

Büyük Firmaların 1 Nisan Şakaları

1 Nisan Şakaları 2019 konumuza girmeden önce 1 Nisan’ın nereden geldiğini anlatalım: Anlatılan en eski 1 Nisan hikayesi şöyle; İspanya’da Endülüs Müslümanlarından kalan son kaleyi kuşatan Haçlı Ordusu uzun süren kuşatmanın ardından kalenin düşmeyeceğini anlamışlar. Haçlı ordusu komutanı 31 Mart gecesi kaleye yaklaşarak bir elinde Kur’an ve diğerinde İncille şöyle demiş: “Eğer teslim olursanız bu iki kitap üzerine yemin ederim ki bu gece canlarınızı bağışlayacam.” Bunun üzerine Müslümanlar teslim olmuşlar ve ertesi gün yani 1 Nisan’da Haçlı komutanı tüm Müslümanların öldürülmelerini emretmiş. Bunun üzerine Müslümanlar; “canlarımızı bağışlayacağınıza söz vermiştiniz” der fakat Haçlı Komutan “ben o sözü size dün gece için vermiştim der”. Bundan sonra İspanya’da 1Nisan “HİLE GÜNÜ” olarak anılmaya başlar.


1 Nisan tarihçesini verdiğimize göre şimdi günümüze dönelim yani 1 Nisan 2019. Google, ThinkGeek gibi firmalar bu günü anmayı yine es geçmediler ve çeşitli etkinlik ve ürünlerle müşterilerin dikkatini çekmeye çalıştırlar. Bu ürünler tabi ki gerçekçilikten çok uzak tanıtımlardı. İşte en güzel 1 Nisan şakaları 2019.

Google Tulip (Google Lale)

Google, Google Tulip (Google Lale) adında bir ürün tanıttı. Bu ürün Google Hollanda tarafından geliştirilmişti ve Google asistanla beraber geliyordu. Yani bu ürünle konuşup günlük işlerinizi rahatlıkla halledebiliyordunuz. Yemek siparişi, bir kuaförden randevu gibi. Fakat tabi ki bu bir 1 Nisan şakasıydı.

ThinkGeek Ürünleri

ThinkGeek bu konuda çok ünlü ve bunun için gerçekten zaman ayıran bir şirkettir. Sanatçı baskılarını ekmekler üzerine basan bir aygıttan tutun da Thor’un Çekici şeklinde olan yok edilemez posta kutularına kadar birçok 1 Nisan şaka ürünlerine sahip.

T-Mobile Cep Telefonu Kabinleri

Bu firma ise, dışarıda cep telefonu ile konuşurken sizi rahatsız edebilecek çevresel seslerden arındıran bir çözüm sunduğunu iddia ediyor. Bu ise, hemen her noktada rastlayabileceğiniz sessizlik sağlayan T-Mobile kabinleri. Bu iş için ekstra bir prodüksiyon bile hazırlanmış. Tabi ki 1 Nisan şakası.

Shutterstock Kütüphanesi

Shutterstock firması kendi imkanlarıyla oluşturucağı fiziksel bir kütüphaneden söz ediyor. 1 Nisan işi biraz abartılmış sanki.

Lockheed Martin parfüm şişesi

Firma uzayda bile kullanılabileceğini iddia ettiği parfüm şişesinin tanıtım filmi.

Sizin de eklemek istediğiniz böyle şakalar varsa yorumda bizlerle paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar