Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 670 0

Arabalarda Bulunan Ama İhtiyacınız Olmayan 7 Özellik

 

Araba firmaları satışlarını artırmak için birbirleri ile kıyasıya bir mücadele halinde. Bundan dolayı bazen reklam yapabilmek için hiç ihtiyacımız olmayan özellikleri bile ön plana çıkarmaktan çekinmiyorlar. İşte bu özelliklerden bazıları..


 

1- Boya koruyucu ve pas koruyucu

Bu iki özellik de arabanın fiyatını yükseltmekten başka bir işe yarayan özellikler değildir. Bu koruyucuların sağladığı verimi arabayı yıkadığınız zaman bile elde edebilirsiniz.

 

2- Her şey dahil paketler

Bu paketlerde işinize yaramayacak bir sürü özelliğe çok para vermek zorunda kalabiliyorsunuz. İçlerinden sadece birkaç tanesi işinize yarayacak bu paketleri almadan önce satıcınızla konuşup aralarından bazılarını çıkartmasını isteyebilirsiniz.

 

3- Büyük lastikler ve jantlar

Bu her zaman kötü bir özellik olmayabilir çünkü arabanın daha güzel gözükmesine sebep olabilmektedir. Fakat daha büyük lastikler ve jantların arabalardaki yakıt tüketimini artırdığını da unutmamak gerekiyor.

 

4- Isıtmalı koltuklar

Eğer arabanın orjinalinde standart bir özellik değilse bu ek paketten vazgeçmenizde fayda var. Gerçekten işinize çok fazla yaramayacak bir özellik olmakla beraber aynı zamanda arabanın fiyatını da ciddi ölçüde artırıyor.

 

5- Çok uzun garantiler

Bu aslında çok güzel ve ihtiyacınız olan bir özellik gibi görünse de paketin içine katılan deprem sigortası vs gibi özellikler çok daha fazla para ödemenize neden olmaktadır. Bazen dolandırıcılığa kadar varan bu özellikten faydalanmadan önce çok iyi araştırılma yapılmasında fayda var.

 

6- Special Edution

Satıcının sizi özel hissettirmekten başka hiçbir işe yaramayan bu özelliği almanız durumunda ilave tonla para ödeyeceğiniz bir gerçektir. Sadece boyasının yada ufak tefek şeylerin farklı olabileceği bu özellik para tuzağından başka bir şey değildir.

 

7- Eklentiler

Arabaya ilave olarak konulan bazı eklentiler görselliği artırmadığı gibi aynı zamanda arabayı ucuz göstermekten başka bir işe yaramamaktadır. İlave ücret ödememeniz gereken bir özellik olduğu aşikardır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar