Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 352 0

Apple Campus 2 Gecikiyor

Campus 2 Gecikiyor


Apple Campus 2 olarak anılan ve bir uzay gemisini çağrıştıran yeni genel merkezinin inşaatını 2015 itibarıyla tamamlamayı planlıyordu. Ancak yeni yerleşkenin 2017’nin sonlarına doğru açılması öngörülüyor. 2011’de süregelen projenin hâlâ tamamlanamamasının bir numaralı sebebi olarak ise Apple’ın “saçmalık derecesindeki mükemmeliyetçiliği” gösteriliyor.

 

Reuters, Apple’ın tutumunu tam olarak kavrayabilmek adına projede vazife icra eden 20’den fazla kişiyle konuştu. Bu görüşmeler sonucunda ortaya çıkan resimde ise detaya fazlasıyla önem veren ve kılı kırk yaran, sadece inşaatların iyi mi ilerlediği mevzusunda pek de fikri olmayan bir şirket görülüyor.

 

Haberde Apple’ın yeni genel merkez binasına dair dikkat çekici taleplerini görmek de mümkün oluyor. Cupertino merkezli firmanın kapı aralıklarının son aşamada düz olmasına yönelik isteği de bu talepler içinde içeriyor. Apple’ın binanın içi ve dışı içinde gizli saklı çıkıntılar olmasını istemediği belirtiliyor. Bu mevzuda uzun süre kafa yorduklarını dile getiren bir inşaat sorumlusu, Apple’ın bu mevzuda geri adım atmadığına dikkat çekti. Şirketin söz mevzusu talebi için sunmuş olduğu gerekçe ise fazlasıyla acayip: Apple mühendislerinin binaya girerken yürüyüşlerini değiştirebilmek için dikkatlerinin dağılmasını istemiyor.

 

Binada bulunan levhalar üstünde de uzun zaman harcandığı Reuters’in haberiyle gün yüzüne çıkıyor. Apple’ın mümkün olduğunca minimalist levhalar istediği, sadece itfaiye departmanının acil durumda da kolaylıkla okunabilecek levhalar mevzusunda ısrar eden olduğu belirtiliyor. Projenin yangın sorumlularından biri, “Daha ilkin bir levha üstünde asla bu kadar zaman harcamamıştım.” sözleriyle Apple’ın detaycılığını bir kez daha gösteriyor.

 

Apple Campus 2 inşaatında ahşap kullanımı için 30 sayfalık genelge hazırlamış

 

İnşaatta ahşap kullanımı için 30 sayfalık bir genelge hazırlanması, kapı tokmakları üzerine 1,5 yıl süresince tartışılması, binanın dışından boru yada havalandırma görülmemesi mevzusundaki ısrarı, Apple’ın inşaat sektörü için ne kadar sıkıntılı bir satın alan bulunduğunu gösteriyor. Bu detaycı tavrın iyi mi bir netice verdiği ise yakında anlaşılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar