Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Facebook, Twitter ve Instagram hastalıktır!

Bunu biz söylemiyoruz fakat Linux’un yaratıcısı Linus Torvalds böyle düşünüyor. Torvalds, “Eğer internet hakkında tek bir şey düzeltebileceğimi söyleseler bu kesinlikle modern sosyal medya olurdu” dedi. Bu arada unutmamamız gerekiyor, Linus Torvalds genel olarak ani çıkışları ve sinirli davarnışları ile ün yapmış bir geliştirici ve girişimcidir. Daha önce kameralar karşısında NVIDIA için küfürler savurup -uğraşmak zorunda olduğumuz en kötü şirket- diye haykırmıştı. İsteyenler bu konuşmaya YouTube üzerinden erişebilirler. Bu kısa bilgiden sonra Torvalds’a kulak verelim;


Kesinlikle modern medyadan- Twitter, Facebook ve Instagram- tiksiniyorum. Moden sosyal medya kötü alışkanlıkları teşvik eden hastalıktır. Bütün bu beğenme-paylaşma modeli çöptür. Buna anonimlik eklendiğinde işler daha mide bulandırıcı hale geliyor. Bu çöpe kendi gerçek adını bile yazamıyorsun.

Linus Torvalds

Herhangi bir kalite kontrolünün olmadığını, bunun için herhangi bir çabanında olmadığını söyleyen Torvalds bu durumdan oldukça rahatsız.

Ayrıca sosyal medyadaki ilişkilerin yavanlığından ve sahteliğinden de bahseden Torvalds’a haksız olduğunu söylemek pek mümkün görünmüyor.

Siz ne dersiniz yüz yüze ilişkileri ele geçirip yerle bir eden sosyal medya Torvalds’ın dediği gibi tehlikeli bir hastalık mı? Yoksa değişen dünya ile birlikte ayak uydurmamız gereken ve içinde bulunduğumuz çağın normali olan bir ilişki evrimi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar