Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 2.040 0

Clash of Clans Mobil Strateji Oyunu

Clash of Clans oyunu Finlandiya merkezli oyun şirketi Supercell tarafından oluşturulmuştur çok oyunculu, gerçek zamanlı,çevrimiçi strateji oyunu. Clash of Clans oyununda, oyuncular saldırganlara karşı kendi köylerini korumak için çeşitli savunma birimleri inşaa ederken, aynı zamanda saldırma amacıyla da asker üretirler. Oyuncular, 50’şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılabilir, topluluk olarak ve klanların kendi içlerinde çevrimiçi sohbet ederek, klan üyeleri birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.


İlerleme için gerekli olan eşyalardan en önemlisi olan taş alımı kredi kartıyla veya oyuncunun kendini geliştirmesi yani oyun içi görevlerde ve istenilen dereceleri yapmasının yanı sıra, köyün bulunduğu alandaki çalı, ot ve ağaçlar toplandığı esnada da kazanılabilmektedir.Benden öneri oyuna para yatırmak istemiyorsanız eğer taşlarınızı boşa harcamayın biriktirmeye bakın ilerde işçi alırken isçi sıkıntısı çektiğinizde çok faydası olabilir.

Neyse oyuna oynamaya devam ettikçe zaten bağımlılık yapabilir size orası başka daha iyi anlamanıza yardımcı olur internette oyun  hakkında bilgi alabilirsiniz ama oynamaya başlayıp tecrübe edindikçe daha iyi olur oyunda savunma olmak üzere duvarlar,okçu  kuleleri,toplar havanlar … falan var bunları kurup seviye arttırdıkça canları ve verdikleri hasarlar artıyor.Daha sonra saldırı askerleri var kışla ve kara kışla var kışladaki askerler iksirle kara kışladaki askerler ise kara iksirle basabiliriz ama oyunda kara iksir değerli iyi kullanmamız gerek.

class of clans duvar

Duvarlar sayesinde düşmanları yavaşlatır köyümüzü yerden gelebilecek saldırılara karşı koruruz.Duvarlar sadece yerden gelebilecek saldırılara karşı etkilidir duvarların üzerinden geçebilen ve atlayabilen birimlerde vardır. Örneğin, ejderha, dalkavuk, balon, ve domuz binicisi gibi atlama büyüsü var bide.

clash of clans ordu

Kışlada iksir ile basılan  askerlerimiz var bunları saldırı  yaparken kullanıyoruz.

 • Barbar: En ucuz ve etkili askerdir yağma yaparken iyidir belli hedefi yoktur. Barınma alanı 1’dir.
 • Okçu: Duvarların arkasından binalara hasar verebilir.Barınma alanı 1’dir.
 • Goblin: Oyunun karadaki en hızlı askeridir (hızı 32’dir) ve önceliği kaynaklar ve depolardır. Barınma alanı 1’dir.
 • Dev: Pek hızlı olmasa da savunmalara önce saldırması, güçlü ve dayanıklı olması açısından kullanışlıdır. Barınma alanı 5’tir.
 • Duvar Yıkıcı: Duvar yıkmaktan başka bir işe yaramasa da duvarlara x40 kat hasar verdiğinden Barınma alanı 2’dir.
 • Balon: Bırakıldığında savunma birimlerine saldırır top,havan saldıramaz.Barınma alanı 5’tir.
 • Sihirbaz: Çok güzel hasar verir ama sanki saldırı hızı yavaş gibi toplu konulduğunda etkilidir fakat hasar puanı çok yüksek değildir. Barınma alanı 4’tür.
 • Şifacı: Kara birimlerine can basar hava savunmasının yanına koymak iyi değildir. Barınma alanı 14’tür
 • Ejderha: Uçanlar arasında en güçlü olandır. Hasarı ve can değeri iyidir bu yüzden tercih edilir. . Barınma alanı 20’dir.
 • P.E.K.K.A.: Ne olduğu bilinmez.En çok hasar veren canı yüksek olandır en pahalı kışla askeridir. Hızlı değildir ama çok güçlüdür. Teslaya karşı zayıftır.Yaylı Tuzak ona etki etmez. Barınma alanı 25’tir.

İzbe kışlasında ise kara iksirle asker basabiliyoruz.

izbe-kışla

 • Dalkavuk: Küçük mavi yaratık sinek gibi bişi. Saldırılarda kara iksir fırlatır. Hızlıdırlar ve barınma alanları 2’dir. Güdümlü hava mayınları Dalkavuklara etki etmez.
 • Yaban Domuzu Binicisi: Duvarların üstünden büyüsüz atlayan tek birimdir.Barınma alanı 5’tir. Dev bombadan çok hasar alır.
 • Valkyrie: Elinde balta bulunan alan hasarı veren kadın askerdir.Barınma alanı 8’dir.
 • Golem: Ölünce Golemit adlı 2 küçük deve dönüşme özelliğine sahip bu yaratığın hasar puanı, P.E.K.K.A’nın hasar puanının yaklaşık 1.75 katıdır. Çok hızlı olmasa da gücü hızının yerine geçer. Barınma alanı rekorunu Lav Tazı ile paylaşır, barınma alanı 30’dur.
 • Cadı: Okçuya benzer ama öyle değildir. Yerden iskeletler çıkararak hem karşı tarafa zarar verir, hem kendini korur.Barınma alanı 12’dir.
 • Lav Tazı: Hasarı azdır ama canı çoktur (sırayla) hava savunması, hava menzilli savunma birimleri ve diğer savunma birliklerini hedef  Barınma alanı 30’dur.Hava savunmasını meşgul etmeye yarar daha çok.

Çok uzattım oyunun en sevdiğim yanı askerlere seviye atlatıp iksir karşılığında onları geliştirebilmemiz.

class of clans asker geliştirme

Askerleri geliştirdikçe belli seviyelerde görüntüleri değişir son seviyede görünümü güzeldir seviye 6 resimde gördüğünüz gibi.

Clash-of-Clans-level

 

unnamed

Oyunu İndirmek İçin Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar